bolak

Jak to vypadá na hranicích dvou zemí, kde v jedné se jezdí vpravo a v druhé vlevo?

Nejlepší odpověď
Agneta

Zažila jsem to při vjezdu do Číny(Shenzhenu) z Hongkongu. Bylo to udělané tak, že se do Číny přijelo automaticky doprava.

Další odpovědi
arygnoc

jednoducho.

na trajekte z francúzska sú semafóry pre vjazd na loď vpravo (zelená, vľavo je výjazd, teda červená),
v británii na výjazd vľavo (zelená, vpravo je výjazd, teda červená).

😉

doldas

V Evropě taková hranice není.
V Asiije například mezi Thajskem a sousedními státy. Obvykle se to řeší kruhákem – na kruhák se vjede z jedné strany a vyjedete na druhé straně silnice, nebo prostě nadjezdy, kdy se dva směry překříží.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Right-_and_left-hand_traffic#Chan­ging_sides_at_bor­ders

Lamalam

Teoreticky by taková situace mohla nastat mezi Španělskem a Gibraltarem. Ale nenastane, i v Gibraltaru se jezdí pravo.

Conchus

Bez problému. Jezdím tak do Anglie a mají tam dost jednoduchou ceduli a všichni se trefíme.

Drap

Nenapadají mne žádné dva sousedící státy, kde by mohla nastat obdobná situace. Ale ani tak v tom nevidím problém, díky dopravnímu značení změní pruhy a jede se dál.

S.Mikušek

https://www.go­ogle.cz/maps/@51­.0947967,1.1002297,3a,­75y,228.11h,80­.33t/data=!3m6!1e1!­3m4!1sXLA8AR8hpTBO9Cxw0d­17iA!2e0!7i1331­2!8i6656?hl=cs

bolak

Drap: Tak na wikiprdii se píše že je 70 zemí kde se jezdí vlevo, to mi netvrďte že jsou to všechno ostrovy..