Avatar uživatele
bolak

Jak to vypadá na hranicích dvou zemí, kde v jedné se jezdí vpravo a v druhé vlevo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, tatanka, briketka10, MiKu, vitek1724..., sesednizkola, MichaelOffic, aneeeeeett před 3035 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Zažila jsem to při vjezdu do Číny(Shenzhenu) z Hongkongu. Bylo to udělané tak, že se do Číny přijelo automaticky doprava.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

jednoducho.

na trajekte z francúzska sú semafóry pre vjazd na loď vpravo (zelená, vľavo je výjazd, teda červená),
v británii na výjazd vľavo (zelená, vpravo je výjazd, teda červená).

😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
doldas

V Evropě taková hranice není.
V Asiije například mezi Thajskem a sousedními státy. Obvykle se to řeší kruhákem – na kruhák se vjede z jedné strany a vyjedete na druhé straně silnice, nebo prostě nadjezdy, kdy se dva směry překříží.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Right-_and_left-hand_traffic#Chan­ging_sides_at_bor­ders

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Teoreticky by taková situace mohla nastat mezi Španělskem a Gibraltarem. Ale nenastane, i v Gibraltaru se jezdí pravo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Bez problému. Jezdím tak do Anglie a mají tam dost jednoduchou ceduli a všichni se trefíme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nenapadají mne žádné dva sousedící státy, kde by mohla nastat obdobná situace. Ale ani tak v tom nevidím problém, díky dopravnímu značení změní pruhy a jede se dál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
S.Mikušek

https://www.go­ogle.cz/maps/@51­.0947967,1.1002297,3a,­75y,228.11h,80­.33t/data=!3m6!1e1!­3m4!1sXLA8AR8hpTBO9Cxw0d­17iA!2e0!7i1331­2!8i6656?hl=cs

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Drap: Tak na wikiprdii se píše že je 70 zemí kde se jezdí vlevo, to mi netvrďte že jsou to všechno ostrovy..

před 3032 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek