bolak

Jak to lidi dělaj, že udělaj dluh 200 milionů?

Třeba leckdy byl v televizi nějakej podnikatel, a říkal že je v hajzlu, že má dluh 200 mega a že to bude splácet do konce života. Jak dokáže takovej dluh udělat, kdo mu na to půjčí? A jaký jsou vůbec úroky na takovýhle půjčky?

A když si půjčím takovýhle peníze a nebudu je moct splácet, hrozí mi vězení? Třeba Pomeje ve vězení není, a ten podnikatel co ho Babiš zruinoval se má taky docela dobře, na to že prý dluží stamiliony.

Odpovědi
autacek

To se ti stane, ani nebudeš vědět jak. Může tě zakleknout, jak jsi zmínil, Babiš, no ale ono může stačit jediné chybné rozhodnutí, což třeba živnostníci musí řešit dennodenně a odpovídají za případné chyby celým svým majetkem (porovnej odpovědnost zaměstnanců) a jsi v mínusu a již se to s tebou veze. A to nemusíš dělat ani nic nelegálního, stačí dodat někomu, kdo ti nezaplatí, ale ty zaplatit musíš. Vymahatelnost práva v tomto státě takřka nulová. A tak by se dalo pokračovat…