Avatar uživatele
sesednizkola

Jak byste resili zivot, kdybyste meli nesplatitelne dlu­hy?

Jak byste zili? Dejme tomu, ze byste dluzili celkove treba 20 milionu a byli bez majetku s platem 20 tisic, po odecteni exekuce nejakejch tech 8–9 . Splaceli byste poctive? Kam se da nejak utect pred dluhama? Pracovat na cerno? To stejne clovek nemuze mit rodinu, nic. Cil je normalne dozit a mit majetek, utect pred tim. Co vim, tak v EU se exekutori nejak spoji. Ale kdyby treba nas dluznik utekl do Mexika ci USA, to se snad nespoji, ne? Kdyz nikomu nic nerekne.

Doplneni
No nenabrat si dluhy… Tak 20 mega si u Cetelemu nepujcis. Myslel jsem treba jak nekdo psal s tou pojistkou. To se skutecne muze stat. A uprimne, i kdyby nekdo ozralej znicil auta za 20 mega, rozhodne to neni fer ho odstavit do konce zivota, to by se pak za kradeze v potravinach muselo davat dozivoti. Nevidim nic na tom, kdyby se dluhum vyhybal. Sam bych na ty dluhy, kdybch nemel penize, neposlal ani korunu, i kdybych si za to mohl sam, a radsi bych je propil :) a jestli nekdo tvrdi, ze by splacel, moc mu neverim :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2963 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arachis

8–9 tisíc má spousta lidí, co ani exekuci (osobní bankrot) nemá a mají rodinu a musí vyžít. Třeba já. Vítej v realitě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nesplatitelné dluhy? Nikdy v životě nesplatím dluhy svým rodičům, co vše pro mne udělali.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Tohle je něco jako nabádání k trestnému činu. Dlužníci patří do vězení* jako za první republiky.
Považuji za velmi nečestné si půjčovat.
*)kde budou pracovat a splácet

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dismas

Prodlužka, vana, fén.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já bych se na takovej život vys*ral. Zved bych zadek z gauča a konečně bych udělal pořádnou ránu, buď a nebo. Chápeš, jako kdybys měl rakovinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tforro

No, před věřiteli a exekutory se dá úspěšně skrývat i tady. Osobně bych to řešil tak, že bych bydlel v baráku, který není oficiálně můj, vybavení je pronajímatele. Toto je třeba sepsat u notáře.
A co se týče příjmu, je ideální dělat na živnosťák. Výhoda pro zaměstnavatele, výhoda pro mě. Protože si v tom případě nechám za faktury platit hotově. Žádné banky atd…

A mít dluh 20 mega si myslím, že je možný mít ze dne na den. Stačí mít povinné ručení s limitel 35mil a udělat škodu 55 mil…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

V prvé řadě by se měl dotyčný zamyslet, kde udělal chybu, aby ji už neopakoval a začít přemýšlet, JAK dluhy splatit. Třeba i částečně.
NE, jak chudáka obraného věřitele píp.
Cíl by měl být nedělat nesplatitelné dluhy.
Takže asi tak.
Když myslím mozkem, nenaberu si takové dluhy, abych se musela hanbou schovávat do kanálů nebo se stěhovat na druhý konec světa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Co by kdyby, nelze určit. Všechny odpovědi takto položené otázky jsou jen dedukce a přání. Realita však bývá odlišná. Osobně by se nemohlo stát, abych dlužil 20 mega.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Mít dluh a být bez majetku je volovina. Někde přece ty peníze musejí být.
Mnozí to dělají tak, že si napůjčují od řady věřitelů třeba i několik miliónů, nic nesplácí, následně požádají o oddlužení, které je jim povoleno, protože soud nezkoumá, co dlužník s penězi udělal, v následujících pěti letech splatí 30% a zbylých 70% pak mohou vesele používat. Mít nesplatitelný dluh je velice výnosné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek