Lucyfer

Jak to funguje u dentální pohotovosti? Je nutné se předem objednávat, nebo stačí přijít?

Existuje něco jako plná kapacita?

Konkrétně v Litoměřicích nebo Ústí, jestli má někdo zkušenost, ocením info.

Jedná se o akutní bolest.

Odpovědi
aliendrone

Není nutné se objednávat. Proto se to jmenuje „pohotovostní služba“, TEDY PRO PŘÍPAD AKUTNÍ POTŘEBY. 🙂

BTW – pokud to vydržíš do pondělka (jako akutní případ tě vezme tvůj zubař přednostně), bude to pro tebe lepší (ale chápu, že nejspíše ne). Totiž oni jsou zubaři na pohotovosti SLUŠNÍ řezníci a s ničím se moc nepářou. Je prý časté, že po jejich pomoci budeš mít zoubky jako noty na buben. 😉 😄

da ny

Zubní pohotovost, v okresních a krajských městech, zřídka jede v nepřetržitém provozu (kdysi obvyklé, nyní jen na stomatologických klinikách, při LF, tedy státních zdravotnických zařízeních).
Mají tedy vymezenou ordinační/pracovní dobu.
Přijít hodinu i dvě, před koncem je ošidné. Akutní bolest, nemůže dočkat rána a tedy už RÁNO „stepuje“, před ordinací.
Ano, kapacita, může být omezená.
Bolest zubů, není život ohrožující záležitost a zpravidla, může počkat (do pondělka, úterka).
Řádně sanovaný chrup, kdy pacient chodí na preventivní prohlídky, by se neměl dopracovat k tak akutní bolesti, aby pacient nevydržel zajít ke svému stomatologovi. Respektive, nedochází k tomu téměř vůbec.

Každý pacient ví, kdy a jak jeho praktický stomatolog ošetřuje bolesti.
NENÍ žádný DŮVOD, a nárok, VZÍT pacienta PŘEDNOSTNĚ. Ohled je brán na DIA
pacienty, když je to možné (oni ví, že léky, pití a svačinu mají mít s sebou…).
Někde berou bolesti ráno, každý den, ve vymezeném čase.
U nás je vyhrazen jediný den v týdnu. Náš lékař školí a spolupracuje s LF, nemusí být přítomen.
Pacienti jsou zvyklí volat, zda mohou na pohotovostní den přijít.

Od 10. i 9. hodiny jsou obvykle objednaní pacienti (i měsíce).
Pokud by na pohotovostní ošetření, dorazilo vetší množství pacientů, mají pak přednost objednaní a mezi časem se dobírají „bolesti“. Pacient tedy může v čekárně
pobýt i celé dopoledne.

Záleží také na tom, čemu se stomatolog věnuje. Zda dělá jen konzervační
stomatologii a protetiku. Nebo zda se k tomu věnuje chirurgii, implantologii.
Zda je odborně vzdělán v oblasti parodontologie, gnatologie atp. (poradna, výkony).
Pokud je naplánovaná chirurgie nebo implantologie, broušení na a otiskování,
může pacient sedět/ležet v křesle 1,5 – 3 hodiny.
A pacient jde jeden za druhým, nemůže lékař, do toho ošetřovat bolesti.
Lidi s infekcemi a bacily do sterilního chirurgického prostředí.
To vše je pacientům o jeho lékaři známo.
Vzít na ošetření, byť „akutní bolest“, neregistrovaného pacienta (cizího), je naprosto nemožné.
LETITÁ ZKUŠENOST má, je taková, že v 98%, z pacienta „vyleze“, že zub pobolívá už 14 dní, týden. Citlivý na studené/teplé je měsíc a podobně

Zvážit, jak je bolest akutní, dospělý s tabletami proti bolesti, 2 – 3 dny vydrží
Na pohotovost se chodí včas, obvykle ráno, dopoledne. Ne hodinu, před koncem …
Týká se to všech, i těch, kteří, bohužel svého ošetřujícího stomatologa, ještě nenašli.
Nemohou tedy chodit minimálně 1× v roce na prevenci.