Michal Kole

Jak stát vymáhá dluhy vůči státu od „sociálně slabých a nepřizpůsobivých“, když nemají legální práci ?

Logicky, aby stát od nich něco vymohl, tak musí mít práci a legální.

Když těmto lidem stát práci nedá tak nemůžou mít příjem, aby stát mohl exekuovat.

Když tyto lidi je zaměstnat „standardní legální cestou“ problém, tak musí být logicky jiná „cesta“, ne snad ?

Nejlepší odpověď
anonym

I stát předává nevymůžené pohledávny exekutorským kancelářím. Exekutoři si většinou nějak poradí. A tady na odpovědích se každou chvíli nějaký zadlužený zoufalec pokouší najít cestu ze svých problémů, hledá radu, jak se exekuci vyhnout. Pokud se člověk dostane do takových problémů, je vždy vhodnější jednat s věřitelem, dokud pohledávku nepředá exekutorům. Tam už je potom dohoda daleko méně pravděpodobná.

Další odpovědi
Lukasy

Nepřizpusobili se nemusi bát ti kdyžtak ještě dostanou dovy bat. Ostatnim zabavi majetek jestli nějaký maji jinak je nechaji na ulici a zaplati se to z dani. Ono takove dluhu jsou celkem zanedbatelne oproti tomu co se plati za vězně kteři si uživaj luxusu ve vězeni do životi,a politikum co kradou.

Drap

Pokud znáš jinou cestu, tak proč se tak nezaměstnáš sám ?

sevos

Tak na ty jsou všichni krátcí.
Doplňuji:
I stát.

marijakes

Stát také předá věc exekutorovi a ten klidně a dneska i bez účasti policie může vypáčit byt a zabavit věci klidně lidem (rodině) u které dlužník bydlí nebo je trvale hlášen. Dokonce stačí, když svědci potvrdí, že se v místě udané adresy častěji vyskytoval. Proto dlužník takto ohrožuje své příbuzné nebo dobrodince, kteří ho u sebe nechali.