FlAsh_7

Jak stanovit cenu produktu nebo služby?

Nejlepší odpověď
Edison

Kalkulací.

Další odpovědi
Arne1

Tak abys neprodělal a přitom aby si to někdo koupil.

Rokio

výrobní náklady + zisk (ten si stanovíš sám)

Snaž se dosáhnout střetu nabídky a poptávky, abys dosáhl rovnovážné ceny.

Drap

To je přece snadné Sečtu všechny náklady /materiál, všechny režie včetně poštovného, jízdného energií a podobně., mzdy , sociální a zdravotní pojištění, nájmy, subdodávky, daně atd/ k tomu přičtu zisk a mám cenu za kterou mohu prodávat. Pokud produkt bude prodávat někdo jiný, je potřeba přičíst náklady na skladování, přepravu a zisk prodejce s dostávám prodejní cenu pro koncového zákazníka.

Pepa25

Jak píše Edison – kalkulací. Zkusím co nejobecněji: dva základní přístupy jsou

  1. z pohledu nákladů „aby mi to pokrylo všechny náklady + vytvořilo zisk“, tedy co nejvyšší
  2. z pohledu trhu „aby to někdo koupil s ohledem na ceny na trhu“, tedy co nejnižší

Ideální je, když se to někde protne ;.-)