BurTon

Jak spočítám spotřebu paliva?

Na 45l nádrž najedu 900km. Tankuji za 35kč/litr. Jaká je tedy spotřeba?

Nejlepší odpověď
anonym

Podle toho, co píšeš,je spotřeba 5 l / 100 km – spotřeba na ceně nezávisí.

Další odpovědi
Camel.Jbc

Mowla ma samo pravdu. Pocet litru vydel poctem najetych kilometru dostanes spotrebu na 1km. Vynasob stem a mas prumernou spotrebu v tvem pripade 5l/100km. :)

Bičiště

Vzorec: Spotřeba v litrech, děleno ujeté kilometry x 100
45:900 = 0,05 × 100 = 5
Spotřeba je 5 litrů na 100 km
100 km tě stojí na benzinu 175,– Kč

Hykam

Drap: jak můžeš napsat takový nesmysl s tolika body?
už na první pohled je to nesmysl, při spotřebě 20 l/ 100 km by jsi na 45 litrů ujel jen 225 km a už vůbec nevím jak jsi přišel na tu cenu za km, při téhle spotřebě by km vyšel na 7Kč

slevin

nejjednodussi je,kdyz si natankujes plnou nadrz,ujedes 100km,zajedes na benzinku a nadrz zase dotankujes a na stojanu se ti objeví tvoje spotreba na 100km.

Majkl68

Dobrý den
mě pomohl při výpočtu spotřeby vzoreček průměrná spotřeba = (spotřebované palivo/ujetá vzdálenost v km)*100 kterej jsem našel tady http://autotrip­.cz/vypocet-prumerne-spotreby/. Třeba vám to také pomůže.

annas

Uvědomuji si, že jsem špatně četla odpověď, když jsem bodovala.