zjentek

Jak si vypočítat průměrnou spotřebu na 100 km a především cenu za tuto spotřebu v korunách?

Řekněme, že mám elektromobil s průměrnou autobaterií a „tankuji“ obvykle „plnou“ výhradně na veřejných nabíječkách.

A jakými způsoby na čerpacích stanicích platím?

Nejlepší odpověď
Edison

Stejně, jako s tekutym, nebo plynnym palivem. Nabíječky ukazují, kolik KWh jsi dobil a taky zaplatil. Stačí mezi dvěma dobíjeními si tyto dva údaje napsat na papírek, připsat ke každému stav kilometrů a máš to. Způsobů platby je jistě nepřeberně. Záleží na provozovateli a samotné nabíječce.

Další odpovědi
Ametyst

Edison odpověděl. Kuřáci si ještě započítají cenu x krabicek cigaret, co během těch hodin nabíjení vykouřili.

Kepler

Asi se nikdy nepodaří dojet k nabíjecí stanici s úplně stejným stavem vybití baterie. Pokud vím, elektromobily mají ukazatel kolik km ještě zbývá do úplného vybití. Takže opiš stav km + to co zbývá k úplnému vybití a při novém dobíjení vše zopakuj. Obnos, co zaplatíš poděl těmi ujetými km a máš to.

Boy 13

Je to vepsane v palubnim pocitaci spotreba 100km/litry

Edison

Boy, co to plácáš??? Bavíme se o elektromobilu!!!

Edison

Dyk to píšu, Keplere. Tři sloupečky: Stav kilometrů, kilowatthodiny a cena. Při každém dobíjení, a nezáleží na tom při jaké míře vybití a do jaké míry nabití zapsat řádek. Od dvou řádků už vycházejí čísla, s každým dalším se čísla zpřesňují a lze si to dávat i do grafu. Jednoduchoučká aplikace pro excel. A jsou na to appky jak pro mobily, tak i webové i s mobilním rozhraním (pro přístup z různých strojů). Mnohdy takové appky mají i evidenci dalších nákladů pro zajímavější výpočty.

Edison

A myslím, že energii v aku ukazuje i powermanagment vozidla. A kdo ví, jestli neukazuje i ty spotřeby energie. My toto montujeme do tramvají a trolejbusů běžně. A to včetně rekuperace a to při provozu na síti.