Jak si vás cení zaměstnavatel po odpracovaných letech ve firmě apod?

Když jsem slyšel, jak budu oceněn za deset let odpracovaných ve firmě, tak se směji jako blázen. Spolu s poděkováním dostanu jako ostatní, finanční poděkování v přepočtu 8,30 kč. za měsíc. Doufám, že jste na tom lépe 🙂

Nejlepší odpověď
jáára

lépe

edit: Lahny to přece není pravda…

Další odpovědi
anonym

Zlatí komunisti.Já a moje manželka jsme dostali ve fabrice jako svatební dar od ní, týdenní rekrearci ve Vysokých Tatrách (jsme z Krkonoš), protože jsem tam oba pracovali.Moji rodiče dostali o fabriky na rozloučenou (oba pracovali 40 let ve stejné fabrice) čtrnácti denní poukaz do Bulharska k moři.
Dnešní podnikatelé na člověka kašlou.Pracoval jsem 5 let ve firmě kde mně v 59ti letech propustili, protože staré lidi tam nepotřebovali (propouštěli 30 lidí vesměs ve věku 55 let a výš).
Takto se chovají dnešní podnikatelé.
Zeťák pracuje ve firmě už 10 let a vždycky před Vánoci mají večírek.Ale podnikatel to udělá ve čtvrtek, takže ranní směna dlouho nemůže být, protože jdou v pátek do práce, odpolední směna to nestihne a noční směna nejde vůbec (stalo se jim, že někteří tam v minulých letech byli a na noční směně jim dali dýchnout a na hodinu vyletěli).
Za komuistů jsem měli večírky vždy po Novém roce, bylo to v sobotu s protějšky a každý dostal večeři zdarma + poukázku na 20 Kčs na pití (10 piv nebo lahev vína + pivo).
Tenkrát pro komunisty jsme nebyli LŮZA jako dnes pro podnikatele.Tenkrát si nás vážili.
Takže vlastně pro dělníky nedělá nic.

anonym

Určitě ano, i když jsem dlouhodobě nemocen, bylo mi přidáno o 15 Kč více na hodinu. Jen s těmi večírky to nejde, vždyť ve firmě pracuje přes 1800 lidí, že jo.

Jinak se ztotožňuji z Lahnym.

Danina65

A ještě větší sranda je na OSSZ. Doprovázela jsem kamaráda, který šel vyřizovat žádost o důchod.47 (slovy čtyřicet sedm) let pracoval, pár let na uranu, 30 let vozil sudy s pivem, pak obchoďák. A zuřivě se dohledávalo 12 dní, které mu za ta léta někam vytratili.

quentos

Nejsme. Všichni již utekli za lepším, jenom já jak blbec zůstávám za furt stejný prachy.

lota

Řekla bych že lepší než nic…

redy

Tý jó, kdybys to bejvával věděl, tak bys tam nechodil. Viď?
Ale jak se říká, hlavně že kape – i když jde oto, odkud 🙂

led

Buďte rád, že si na vás aspoň spomenuli. Na mnohých si nielen že nespomínajú, ale ani nevšímajú, pokiaľ im niečo nemusia zraziť s platu. Štátni tvrdia, že na to nemajú rozpočet a živnostníci, že nemajú peniaze.
Nemôžem si sťažovať, potriasli mi rukou, ale na druhej strane, keď som mala problémy po vyhorení, dostala som od zamestnávateľa a odborov „nenávratnú nezdaniteľnú podporu“ vo výške hrubého mesačného platu. (Ako ešte stále hovorí jeden nepajník na požiari som zarobila.)

lexx

no nevím jak u Vás…starší zaměstnanci s letitou praxí a výsledky se vyhazujou na cestu, na dlažbu, von se důvod najde vždycky, personální je na to machr a kdyžtak pomůže poradce právník…naberou se mladí (spíš teda mladé) za 50–60% mzdy, blbý jak troky ale: fyzické parametry nesrovnatelně vysoké, někdo nepochopil ?

ivzez

Deset let jsem u žádného zaměstnavatele nevydržela…

dudu

Když jsem po čtyřiceti odpracovaných létech odcházel do penze, obdržel jsem od pana generálního děkovný dopis, šest platů odchodného a mám možnost zdarma užívat vybrané firemní produkty kategorie služeb občanům.

anonym

pro jáára
A co na tom není pravda?Ty komunisti či dnešní podnikatelé? Nevím jak bych měl doložit svoji svatbu a poukaz do Tater či poukaz rodičů do Bulharska.
Jetě jsem neuvedl, co dělali JZĎáci pro svoje lidi.
Pokud byl jeden z dvojice v družstvu, tak jako svatebním darem dostali vykrmené prase.Pokud oba pracovali v družstvu (družstvo bylo složené ze čtyř vesnic v jeden celek a tak nezáleželo v které vesnici bydleli) tak dostali jako svatebním darem zaplacenou celou hostinu v místní (kterékoliv vesnici z tohoto družstva).Čili družstvo jim VYSTROJILO celou svatební hostinu.
Ano, takto si komunisti VÁŽILI manuálně pracujících lidí.
A pokud nevěříte to o dnešních podnikatelých, tak také nevím jak to doložit.
po revoluci jsem pracoval v různých firmách a NIKDE si dělníků nevážili.Všude jen dělníka vycucli a NIC mu nedali.Ve firmě nikdo nevěděl, že se někdo žení, ve firmě se každého před důchodem zbavili aby mu něco nemuseli dát.

Mc Merkurion

…a ještě tu o Karkulce,ne­vim,kde se todle dělo,ale ne všude !!!

anonym

Ano, souhlasím ne všude JZD dobře hospodařilo, zrovna tak ne všechny fabriky dávali to co jsme my s manželkou či moji rodiče dostali.A víte o tom, že třeba naše družstvo postavilo zabijárnu pro prasata pro lidi?Měli tam veškeré stroje na zabíjačku a pronájem místnosti byl 50 Kčs na den a byla v tom započítána voda, elektrika a dřevo na topení.Zrovna tak sestra se švagrem pracovali ve Státním statku a tam měli udělanou ještě místnost pro návštěvy se stolama (vešlo se tam 20 lidí).Strýc pracoval v Carborundum a tam na odchodnou do důchodu dostal 5 tisíc.

Mc Merkurion

…no vono,kdyby tam to družstvo dobře hospodařilo,a nerozdávalo,tak by možná fungovalo ještě dneska…
…jinde totiž fungují i dnes,a zaměstnávaj lidi…

anonym

Ono by nefungovalo, protože vlastníci (respektive dědicové) se domáhali vrácení pozemků (či náhrad v podobě strojů), takže se všechno rozdalo a rozprodalo na náhrady.Noví vlastníci nechali do kravínů či skladováků navézt německý odpad (nyní se k tomu nikdo nehlásí) a pole jsou zaneřáděná plevelem, některé osázené vánočnímu stromky a máme tu i dva soukromé zemědělce.

Mc Merkurion

…no vidíš,a tady vlastníci nechali svá pole ve družstvu a pracujou na nich jak za komančů,jen se vyplácej podíly >>> nemůžou za to komunisti ani kapitalisti,ale je to v LIDECH…

ivzez

Danino, těch dvanáct dnů může hrát roli v tom, jestli se mu započte další rok
pojištění. Někdy stačí jeden den a člověku se nezapočte (chybí mu) celý rok
pojištění.
Za každý celý rok pojištění se do procentní (základní výměra je pro všechny stejná) výměry důchodu započte určité procento výpočtového základu.

led

ivzez, to „notársky overené potvrdenie o zamestnaní, názov firmy od-do od aspoň 2 bývalých kolegov“ v ČR neplatí?

ivzez

O notářském ověření jsem nikdy neslyšela ani nečetla. Osobní zkušenost s tím nemám. ČSSZ má vlastní formulář a pokud vím, dává přednost osobnímu vyplnění na OSSZ.

Vím, že ČSSZ dává přednost jiným způsobům prokázání dob pojištění. Pokud se nějaké podklady ztratí, nejde většinou jen o podklady jednoho zaměstnance. Mohou chybět podklady více nebo všech zaměstnanců (zaměstnavatel nesplnil svou povinnost a nedoložil potřebné podklady).

Vím o zničení části archivu z doby před rokem 1989 jednoho pražského zaměstnavatele v průběhu povodní v roce 2002 (další část archivu byla umístěna mimo Prahu). Takových zaměstnavavatelů může být více, ale já zatím vím jen o jednom.

Problém je, že z určité doby neexistují o zaměstnancích u tohoto zaměstnavatele žádné podklady. Není tedy ani jak zjistit, jestli u něj „potvrzující“ zaměstnanci pracovali…

Ledaže by dotyční měli z té doby uschovány výplatní pásky, ČSSZ (pokud vím) uznává i legitimace ROH/KSČ s vylepenými známkami, apod. Jenže tyhle věci spousta lidí po r. 1989 vyhodila…

Notářsky ověřené podpisy jsou jenom notářsky ověřené podpisy ► potvrzují pouze to, že listinu před notářem podepsaly určité osoby. Takový dokument ale nepotvrzuje, kde dotyční pracovali…

led

Ano, radšej vidia svedkov. Ale ako v mojom prípade, svedkovia ďaleko, „nad hrobom“, tak súhlasili s notárom a pre vybavenie dôchodku je u nás v takomto prípade notár zdarma (pokiaľ nie je súkromník)

led

Mne toto presne na sociálke poradili a prijali.
V Bratislave tiež bola (slovenská) časť archívu (u financov) zničena. Preto sa to riešilo tým overením.

Pre sociálku nie je problém, za predpokladu že aj doklady týchto svedkov neboli zničené, overiť si to vo svojej databáze. Najhoršie bolo pre mňa získať doklady zo školy v Prahe, škola už nejestvovala a bordel bol aj v socialistických časoch, neevidovali nás na sociálke, ako vyplývalo zo zákonov. Ale nakoniec sa mi podarilo nájsť ohorený kus vysvedčenia s hlavičkou a menom, tak mi to uznali.

Takže doporučujem aj v tomto prípade ako poslednú možnosť skúsiť variant s overenými podpismi svedkov o dobe zamestnania.

ivzez

U toho zaměstnavatele šlo také o dobu z období socialismu. Tehdy asi málokoho napadlo, že by zaměstnavatel nesplnil některou povinnost, myslím, že většina tehdejších zaměstnanců nekontrolovala, jestli je na „důchoďáku“ vše řádně doloženo.

led

Danina65 „a našli, mí radcové?“
Mala som ten istý problém, hlavne, keď v štátnom archíve zistili vďaka mojej žiadosti, že daná spoločnosť už 7 rokov nejestvuje.
Zo skúsenosti: Ak nemáte potrebný doklad, majte notársky overené potvrdenie o zamestnaní, názov firmy od-do od aspoň od 2 bývalých kolegov. Mne to pomohlo.

led

notársky overené potvrdenie o zamestnaní, názov firmy od-do od aspoň od 2 bývalých kolegov
správnejšie by malo znieť "Čestné prehlásenie o dobe zamestnania v období od-do""

anonym

Danina a za co seděl, když pracoval na uranu, za politiku?

redy

🙂