paul1

Jak si toto vysvětlit? Co za sílu to řídí?

U koronaviru probíhá evoluce. Hostitele nechce zabít, protože z něj žije. Pokud zjistí, že se změnily podmínky (imunita, vakcína?), tak zmutuje na jiný druh. Nějak se to mezi nimi rozkecá jak se mají chovat, či co? Chová se tedy celkově jako organizmus? Dost bláznivé myšlenky (váhal jsem, či to vůbec napsat do otázek, ale nakonec …). Jak si toto všechno vysvětlit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Viry obecně nelze považovat za živé organismy, nanejvýš za něco na pomezí neživého a živého. Proto taky u nich nelze mluvit o evoluci, jen o mutaci. Mutace probíhá zcela náhodně. Koneckonců je to zase jenom složitá chemie, kdy výsledné produkty nevycházejí vždy stejně.

Další odpovědi
Dochy

To je jednoduché… Vir zkrátka občas zmutuje („omylem“ změní část své genetické informace). Většina mutací není životaschopných (no to vlastně vir jako takový také ne) Některé ale přežívají vedle originálu, nebo jej převálcují a „převezmou štafetu“. Pokud se vyskytne překážka pro originál, se kterou ale mutace nemá problém, jsme opět na tom scénáři „převezmou štafetu“.

Drap

Neni to nic nového. Většina virů se chová podobně. Jakmile narazí na překážku, snaží se zmutovat, je to součást evoluce. Některým se to podaří některým ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.