zett

Jak si myslíte že současná situace s koronavirem bude vypadat třeba za měsíc, v dubnu nebo v květnu?

Myslíte že je možné nebo hrozí že vláda vyhlásí karanténu pro celou naši zemi či jen konkrétní město třeba Prahu?
Že hrozí že dopadneme jako Itálie? Španělsko už se prý začíná dostávat do kritických stavů. Co bude s lidma kteří nestihnou přijet domů a definitivně se jim uzavřou hranice na minimálně měsíc. A mám to chápat tak že dneska se kromě velikých obchodních center zavřeli také i hospody a restaurace?

Nejlepší odpověď
Funna

vzhledem k tomu, že křivka stoupajících nemocných je skoro u všech „nakažených“ států stejná a navíc někteří češi jsou magoři, co si myslí, že pokud se něco zakáže, tak to znamená, že to natruc udělají (viz karanténa při příjezdu z Itálie, kdy přijeli domů za pět minut 12, aby do ní nemuseli a ještě se tomu smáli), tak to tipuju, že tu bude dubnu kolem tisícovky nemocných a možná bude vyhlášená karanténa na celou republiku…
ti, co se nedostanou domů, budou muset zůstat, tam kde jsou…
a všechny hospody a restaurace jsou ode dneška zavřené…momentálně do 24. března…
a velká centra nezavřeli, zavřeli jen některé obchody v nich…potraviny, lékárny, petshopy, optiky, elektronika atd. jsou v nich otevřené…

Další odpovědi
Mc Merkurion

… todle vědět tak jsem milionář …

Drap

Nikdo netuší a nikdo nedokáže odhadnout. Hraje zde velké množství neznámých faktorů. Může to být podstatně lepší, ale také podstatně horší.

Hlada

Koronavir ustoupí stejně, jako jiná chřipka, kterou každoročně u nás onemocní 100–200 tis. lidí a zhruba 1500 jich na ni zemře. Problém je nastavit omezení tak, aby bylo možné při současném stavu zdravotnictví zvládnout špičku s co možná nejmenším ekonomickým dopadem.

Kryšpín

Možná jako v Itálii, nedostatek respirátorů i roušek a na odvoz nebožtíka se čeká 2–3 dny, ale klídek přežijou silní odolní, namachrovaní svalovci, slibotechny, křečkové co dělají zásobu potravin, cestovatelé, černí havrani co odvážejí tělesné schránky a dámy co mají vytvarované dekolty ze silikonů. Ovšem svátek práce klidně můžete oslavit a pokud budou bláznit křečkové novináři a nudící se mládež která se jde provětrat do supermarketů, vláda přitvrdí dozor u vchodu pustí se 5–10 kupujících a až odejdou tak jsou na řadě další.

zjentek

Jestli budou velké hice (což otepluje se fest), tak hodně viru tou dobou taky pomře. Já to tak dělám s lůžkovinami, pověsím na slunko a roztoč má utrum.

Tím pádem bude líp, výhledově to vidím dobře. Horší bude, pokud Covid zmutuje v nějakého nesmrtelného zmetka s vyšší smrtelností okolo něj!