Altair-AC

Jak si myslíte, že dopadne boj o úřední maturity?

Nejlepší odpověď
Alesh

Myslím, že se o tom bude nějakou dobu povídat a nakonec se nějak dohodnou. tuto dohodu někteří uvítají, jiní ne. Každopádně nějakým způsobem budou maturity rozdány a věř tomu nebo ne, v konečném důsledku bude úplně jedno, jakou formou tu maturitu ti studenti získají, protože bude platit tak jako tak.

Další odpovědi
Emefej

Žádný boj nebude, Babiš svůj návrh prosadí. Maturanti mu to ve volbách vrátí.

ivzez

Obávám se, že to projde.
A zaplatíme za to všichni.
Nejen maturanti, kterým to bude chybět.

autacek

Ne nadarmo se říká maturitě zkouška z dospělosti, pokud ji středoškoláci dostanou zadarmo (půl třeťáku se neučilo, celý čtvrťák další restrikce), spíš bych uvažoval o jiném řešení. Ono to totiž není jen o maturitě, ale na řadě středních odborných škol chybí i ten výcvik a praxe.

Pan premiér melduje neustále cosi o setřičkách ze středních zdravotních škol, že ty si tu maturitu zaslouží jako odměnu za pomoc, ale nejsou jen středoškolačky zdravotní sestry.

Pokud stačí vychodit střední školu a není třeba na jejím konci složit závěrečnou zkoušku z celého učiva (mnohdy nejen středoškolského) a ověřit tak, že absolvent splňuje určité vzdělanostní standardy a toto si myslí předseda vlády, neb k němu do velkochovu na krmení kuřat, ani k volbám na vhození lístku do urny nikoho vzdělaného nepotřebuje, tak se máme v budoucnu na co těšit.

Drap

Maturity budou. Dojde k nějaké podobě. Úplné zrušení maturity nelze tak narychle, to by se musel změnit zákon a na to nezbývá moc času. Ovšem drobnější úpravy jsou možné. Takové teorie jako vypustit jeden ročník jsou k ničemu. Tak chybí na trhu spousta lidí a kdyby vypadl celý jeden ročník, bylo by to spojeno s velkými ekonomickými náklady.

Pepa25

Babiš ustoupí a bude opět za moudrého vládce, který naslouchá svému lidu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.