paul1

Jak se změní společenské klíma po překonání covidu?

Tedy pokud se podaří ho vymýtit.. Vytratí se rozdělení společnosti a rozepře, zlepší se vztahy mezi lidmi, nebo už to zůstane jako je?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nová vláda převzala otěže. Společnost je rozdělená jako nikdy nebyla a bude hůř ve všech oblastech. Vláda se o to postará. Manipulace s veřejným míněním nemá obdoby. Chlastu je ale dost a to je to jediné čím se národ zahřeje. Covid je celosvětová záležitost a pokud se celosvětově nevymýtí neodejde.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že se vše vrátí do původních kolejí. Lidská paměť je selektivní, na zlé věci se zapomíná ochotněji.

Viktorie II.

Po II. světové se lidé semkli a dlouhá léta žili spokojeně, až na několik vyvrhelů. Covid rozděluje a bude rozdělovat na dva tábory. Na chytré a na blbé.

JežíšKristus

Tak covid není žádný problém. Dáš si vakcínu, a vyřešeno.
Naopak máme reálné problémy, které neřešíme, a které nás doženou. Nůžky mezi chudými a bohatými se rozevírají, nikoliv kvůli covidu (nárůst průměrné mzdy o 8 % za minulý „strašný“ rok), ale kvůli problémům, které necháváme vyhnít.

aliendrone

Eh, souhlasím s Keplerem. On už Hitler s Goebbelsem věděli, že kapacita vnímání mas je omezená, rozum chabý a navíc lidé rádi zapomínají. Nic nového pod Sluncem. :(

Přesto to vidím jinak, než Kepler a ty. Ono se totiž NIC nezměnilo, situace je podlě mě STEJNÁ. Jak před Covidem, tak nyní a to platí i do budoucna. Covid časem vyšumí a přijdou JINÉ kauzy, kvůli kterým si lidé budou trhat všechny Pokémony. Vyjmenuju ti pár evergreenů, které stačí „hodit do placu“. Zlounie, imigranti, Putin – stačí? ;) :)

Ametyst

Nic nebude jako dřív. Covid je jenom nástroj na přeměnu společnosti na totálně kontrolovanou. Dnes ráno čtu titulek, jak neočkovaní plní nemocnici: to b) , co už pisálkové dají až na konec článku, je, že ti neočkovaní už měli dvě dávky a nestihli třetí!!! Tohle nemá skončit, je to jen začátek buzerace a kontroly všeho v životě. Každy snad vidí útoky na malé podnikání, na rodinu, na to, co léta fungovalo.

zjentek

Kovid se velice rychle stal součástí ekonomiky a jako takový je už nepostradatelný. Jak všichni víme, ekonomika je tahoun planety směrem do kopru a jakýkoli pokus o nápravu vede k ještě horším dopadům právě na ekonomiku. Ovšem lidé bez peněz žít nechtějí, nedokážou. Přestože intuitivně chtějí nápravu, vzdáti se penízků nemíní. Celý systém pak nápadně připomíná situaci, kdy za chudoby řádí obezita. Jak stav pochopit a nezbláznit se? Jednoduché- je třeba otupět. A výherním nástrojem k otupění se stává… VAKCÍNA!

Ne, opravdu ne- spol. klima se již nezmění a virus a vakcína proti němu už s námi zůstane navěky. A když nebude způsobovat kovid, tak se najde jiné onemočnění, přesněji se vyvolá „nový strach“. Ale neodejde, neskončí to, odteď se v něm bude lidstvo utužovat už navždy. Proč? To je snadné- už jsi někdy za svůj život zažil, že někdo přišel s produktem, který jde EXTRÉMNĚ NA DRAČKU a pak pronic zanic skončil s jeho výrobou? Heh? Je třeba se probudit.

Druhým dobrým nástrojem k otupění je rozeštvat všechny proti všem. Když se dva žerou, třetí se směje. Když se žerou všichni, nesměje se nikdo. Započal moderní návrat do divočiny, kdy stejně jako v pravěku přežijí jen nejodolnější, s tím rozdílem, že okolo uvidíme pozlátko zdánlivého luxusu a pocítíme falešné zabezpečení, ochranu. Té žehnej především Musk se svou flotilou raket, satelitů a virtuální měnou, dále pak energetické, potravinové a farmaceutické giganty.

Rokio

Podle mě se naopak vztahy mezi lidma zhorší. Když je koronavirus, lidé drží více při sobě, protože mají společného nepřítele.

Pepa25

Doufám, že jo. S jednou dávnou kamarádkou jsme zjistili, že máme na pandemii a vše kolem docela rozdílné názory, i párkrát jsme se trochu na fcb rafli, ale věřím, že až se sektáme osobně, tak to bude dobré.

Hlada

Pravidelné přeočkování se stane běžnou součástí péče o zdraví. To brzo pochopí i nejzarytější zpátečníci. Mnohem horší bude splácení škod. Stoupnou daně, odvody na pojistné, úroky, ceny energií, veškerého zboží a služeb. Skončí levné hypotéky a všeobecně podpora života na dluh. Stoupne počet exekucí a dražeb nemoviitostí. Lidé se budou vracet k nájemnímu a vícegeneračnímu bydlení. Zanikne mnoho pracovních příležitostí v oblasti veřejného stravování, cestovního ruchu a pro základní život nepotřebných služeb. Zvětší se rozdíl mezi bohatými a chudými.

zjentek

Hlada, tvýmu rozpoležení se v psychiatrický hantýrce říká- fáze smíření. Nevím co s touto tvou zhoubnou fází mají „zarytí zpátečníci“ a ostatní normální lidé. A nejde o jediný bod ve zvratku, kdy seš TOTÁČ MIMO. Například nikdy nebude toho, že skončí podpora života na dluh. Kde žiješ, kolik ti je, otevři oči.

zjentek

Paul1: chceš znát i názor na řešení? Smrt každému, kdo si k tomuhle byť jen malinko přisadil. Jinak to neskončí. Prostě neskončí, to je celý. );

paul1

No to zní hrůzostrašně. Takže i zdravotníci za svoji obětavou práci? To snad ne.

zjentek

Pepa25, dobré už nikdy nic nebude. Pochop, že už máš místo mozku vakcínu a nejsi zdaleka sám!

zjentek

Viktorko teď ještě vymyslet metodu/zařízení, jak rozlišit ty chytré od blbých. Bo chápej- svět chce být klamán! A za další- vše může být jinak, než máš nastudováno a nabiflováno do bembeřice! (;