Frostties

Jak se zbavit záchvatovitého přejídání?

Ahoj, bohužel trpím ZP, ale vůbec nevím jak se ho zbavit. Chtěla bych jít cestou bez psychologa. Moc díky za každou odpověď.

Odpovědi
Ametyst

Disciplínou. Přemýšlet , než něco pozřu. Představ si na obalech s jídlem stejná odporná varování jako na krabičkách cigaret a tabáku. Potraviny už jsou víc ”otraviny”, plné chemikálií, které škodí zdraví. Jsou vyrobeny jen za účelem zisku, proto je v nich cokoliv namletého a přidaného.

led

Ak váš problém nie je zdravotný, ale psychický a nechcete psychológa (ani iného …lóga), stačí tvrdá sebadisciplína. Jednoducho si rozdeľte jedlo na
(A) nevyhnutné jedlo potrebné k životu
(B) jedlo pre pôžitok a pochutnanie
(B) postupne znižujte. Nie každý odolá hneď a tvrdo nepotrebné okamžite vyradí zo svojho repertoáru. Je to rovnaké ako fajčenie a alkohol. Niekto to len premenuje, iný postupne znižuje dávky a ďalší tvrdo odmietne pokračovať v konzumácii. Ale organizmus je podrazák, na miesto vyradeného úkonu a látky žiada náhradu, inú záťaž. Môže to byť fyzická, napríklad šport, alebo duševná čítanie kníh. Aj keď neuveriteľné organizmus sa podrobí a presedlá na vami zvolenú záťaž a zabudne na minulosť s cigaretkou na 2 ťahy, alebo 2dcl vodky na ex…

Filip84

Bez psychologa to nepůjde. A nemáš za co! 🙂

Lotr2008

Já to měl taky a nevadilo mi to.

Darcy

mala som podobné stavy zo stresu v práci, jnejedla som celý deň nič a večer som došla a zožrala všetko a v neskutočne množstve.
až dokedy mi môj ex neurobil to, že naložil vždy rovnakú porciu aj sebe, všetky tie veci mal na podnosu, dal to predomnou do mixéra a zmixoval a potom mo to ukázal a povedal „že toto máš teraz v žalúdku“. . to bol fakt hnus. napína man z tej spomienky ešte teraz.
Môžem Ti povedať že odvtedy som to nikdy neurobila, vždy som si predstavila ten shaker plný. . no proste zhnusením som sa vyliečila 😁