Avatar uživatele
Gendero

Jak se vyplaci hlavni role v reklame?

Dostal jsem nabidku do hlavni role v reklame a jsou tam honorare za uziti, vykon apd.

To se vyplaci naraz nebo kazdy mesic? Uziti je 1 rok.

Zajímavá 0 před 970 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Podle smlouvy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?led Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Dostaneš za výkon, uděláš práci, dostaneš prachy. Pekař také nedostává za upečení chleba peníze celý rok. Upeče, prodá. Možná tam může být nějaká kačka podle toho, jak se to bude prodávat.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

elkon" ale audiovizuální dílo se jednou udělá a pak stále vydělává. Takže může být domluvena jak pevná odměna, tak může mít smysl nabídnout přímou odměnu nižší a pak nějaký podíl na budoucím zisku (tantiémy)

Avatar uživatele
elkon

No ano, záleží na smlouvě. Reklama na konkrétní výrobek, ale není jako vysílání filmů, nebo hudby. Třeba holicí strojek se díky reklamě prodává, ale za nějakou dobu vyjde nová varianta a na ten starý se hned zapomene. U hudby a filmů to období přehrávání je podstatně delší.

Avatar uživatele
Dochy

Ano, „životnost“ reklamy je obvykle nižší, než životnost filmu, ale přesto lze část odměny brát formou tantiém. I taková reklama na Kofolu se u nás vysílá snad už 10 let („já nemusím, já už ho vidím“)

Avatar uživatele
Disraeli

Řekl bych, že spíš skoro 20… domnívám se, že byla natočena 2003. Té holce už je přes dvacet let a nijak zvlášť na tom nezbohatla (kdesi jsem četl, že za to dostala jen jednorázovou odměnu – nějakou směšnou částku – a to ještě opožděně vyplacenou).

Nový příspěvek