Avatar uživatele
paul1

Jak se vám pozdává tato teorie?

Nějako se mi to nechce vejít do „mozogáně“:

https://www.top­ky.sk/cl/13/25­34225/Vedci-prehodnotili-najslavnejsiu-teoriu-Stephena-Hawkinga--Je-to-este-horsie--ako-predpovedal-
Zkusil jsem k tomuto problému ještě něco najít a našel jsem toto:
https://www.id­nes.cz/technet/­vesmir/vedci-meni-svetlo-na-hmotu-a-zpet.A070214_172­721_tec_vesmir_vse
Dobré, ale že bych byl z toho moudřejší, to nemohu říci 🙂

Upravil/a: paul1

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? da ny, aliendrone, VaclavZeman před 322 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Zjednodušene: Uvoľnené miesto neostane dlho prázdne. Čas je relatívny, čo sa nám zdá byť dlho, večnosť, iným môže byť krátko, okamih.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Kdo ví?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nemá žádný smysl se tím zabývat. K ničemu nám to není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Hmm, takhle to dopadá, když moderní novinář (můj odhad) vezme googlí předkladač a překládá článek, který sesmolil jiný (cizojazyčný) moderní novinář (říká se tomu „moderní zpravodajství“. Ač o problematice trochu něco málo vím, tak ani mně to hlava nebere. Komentář by byl ale dlouhý a pro laika nezáživný, tož se ho zdržím. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

Já nejsem žádný vědec typu fyziky. Ale uznávám tento obor, stejně tak jako další přírodovědné či technické disciplíny. A mohu i potvrdit, že lidé, kteří vystudovali takovéto obory, tak jsou daleko praktičtější (pokud nejde o nějaké podivíny z matfyzu) než my – lidé, kteří vystudovali fildu.

Samozřejmě mně, tobě a snad ani nikomu z našeho fóra nijak tyto informace nepomohou. Ale to se týká nás. Fandy do vědy mohou zaujmout. Ale to rozhodně není vše. Stejně tak jako Einsteinovy teorie relativity, tak i jiné objevy, byť na první pohled nepraktické, mohou změnit lidstvo. K předešlému příkladu, bez STR nebo OTR (nevím, nejsem vědec typu fyziky), by nebyla žádná GPS. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VaclavZeman

Elkone, opět se pleteš.

Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó přeúchvatná Miss bosorkis, ODKDY fušujete do „přízemní“ vědy? 😮 Já myslel, že Vaším oborem jsou kouzla, čáry, zaklínadla/pro­kletí, nápoje lásky apod. věci! 😉 😁 😁

Avatar uživatele
led

„kouzla, čáry, zaklínadla/pro­kletí“ potrebuje každý/každá, kto chce pochopiť o čom píšu ehmm… laickí „novinári“.

Nový příspěvek