paul1

Jak se vám pozdává tato teorie?

Nějako se mi to nechce vejít do „mozogáně“:

https://www.top­ky.sk/cl/13/25­34225/Vedci-prehodnotili-najslavnejsiu-teoriu-Stephena-Hawkinga--Je-to-este-horsie--ako-predpovedal-
Zkusil jsem k tomuto problému ještě něco najít a našel jsem toto:
https://www.id­nes.cz/technet/­vesmir/vedci-meni-svetlo-na-hmotu-a-zpet.A070214_172­721_tec_vesmir_vse
Dobré, ale že bych byl z toho moudřejší, to nemohu říci 🙂

Nejlepší odpověď
led

Zjednodušene: Uvoľnené miesto neostane dlho prázdne. Čas je relatívny, čo sa nám zdá byť dlho, večnosť, iným môže byť krátko, okamih.

Další odpovědi
Drap

Kdo ví?

elkon

Nemá žádný smysl se tím zabývat. K ničemu nám to není.

aliendrone

Hmm, takhle to dopadá, když moderní novinář (můj odhad) vezme googlí předkladač a překládá článek, který sesmolil jiný (cizojazyčný) moderní novinář (říká se tomu „moderní zpravodajství“. Ač o problematice trochu něco málo vím, tak ani mně to hlava nebere. Komentář by byl ale dlouhý a pro laika nezáživný, tož se ho zdržím. 🙂

VaclavZeman

Já nejsem žádný vědec typu fyziky. Ale uznávám tento obor, stejně tak jako další přírodovědné či technické disciplíny. A mohu i potvrdit, že lidé, kteří vystudovali takovéto obory, tak jsou daleko praktičtější (pokud nejde o nějaké podivíny z matfyzu) než my – lidé, kteří vystudovali fildu.

Samozřejmě mně, tobě a snad ani nikomu z našeho fóra nijak tyto informace nepomohou. Ale to se týká nás. Fandy do vědy mohou zaujmout. Ale to rozhodně není vše. Stejně tak jako Einsteinovy teorie relativity, tak i jiné objevy, byť na první pohled nepraktické, mohou změnit lidstvo. K předešlému příkladu, bez STR nebo OTR (nevím, nejsem vědec typu fyziky), by nebyla žádná GPS. Děkuju.

VaclavZeman

Elkone, opět se pleteš.

aliendrone

led>>> Ó přeúchvatná Miss bosorkis, ODKDY fušujete do „přízemní“ vědy? 😮 Já myslel, že Vaším oborem jsou kouzla, čáry, zaklínadla/pro­kletí, nápoje lásky apod. věci! 😉 😁 😁

led

„kouzla, čáry, zaklínadla/pro­kletí“ potrebuje každý/každá, kto chce pochopiť o čom píšu ehmm… laickí „novinári“.