Kepler

Jak se vám líbí pomoc od EU?

Že ekonomické dopady budou pro ČRdel tvrdé, mi bylo od začátku jasné. Dost mě vyděsil rozpočtový schodek 200 mld. oproti původně plánovaným 40 mld. Ale 326 mld. jsem od EU vážně nečekal. Doufejme, že to zamázne aspoň část ztrát pro živnostníky. Nebo to nakonec bude málo?

Nejlepší odpověď
aliendrone

VŮBEC SE MI NELÍBÍ! Pochopitelně ze států V-4 dostaneme dle návrhu ZDALEKA NEJMÉNĚ!
Polsko – 7,435mld € (38 mil. obyvatel)
Maďarsko – 5,603 mld € (9,7mil. obyvatel)
Slovensko – 2,475 mld € (5,4 mil. obyvatel)
ČR – 1,163 mld € (10,6 mil. obyvatel)

Pro zajímavost – Estonsko 295mil € (1,3 mil. obyvatel, tedy jako samotný Prágl, v přepočtu na obyvatele dostane 4× VÍCE)

Sry woe že NEJÁSÁM, jednoduše NENÍ PROČ. Západní Evropa nás desítky let doslova DRANCUJE a jestli si chce své zlaté slípky (V4) uchovat při životě, měla by projevit trochu uznání a řádně přitlačit. Jako obnvykle s námi Unie chce parádně vydrbat (jak je to už OD SAMOTNÉHO VSTUPU naprosto běžné!) :(

Abys chápal, že Unie MÁ z čeho nadělovat, mrkne se třeba na tohle > https://cebre­.cz/dokums_raw/pri­rucka_1.pdf OK, Afghán ještě trošku chápu, ale Gruzie, Jordánsko, Bangladéš – KAŽDÁ JEDNA tahle zemička pohodově schramstne přes 100mil. € – reálně za nic, „jen tak“. Jistě, unijní zájmy v Bangladéši za to dozajista stojí, samopalláhové rekrutující se v Jordánsku také jásají a o surovinovém a odbytištním gigantu (Čína úplný hadr) jménem GRUZIE ani nebudu mluvit!

Hele, klidně si jásej a tancuj kozáčka. Já bych nebrblal, kdybys byl mladej nebo blbej nebo pravdoláskařské Europako – OK, s blbci NEMÁ cenu diskutovat. Ovšem od tebe bych čekal poněkud ŠIRŠÍ rozhled. :( :( :(

Další odpovědi
Alesh

Pokud narážíš na článek, viz zdroj, tak tam píšou: „Česko z tohoto balíku dostane téměř 1,2 miliardy eur (326 miliard Kč).“ Což by znamenalo, že kurz je cca 272 Kč/€. Jako Euro jde nahoru, ale že by to vylezlo až na 10násobek, to se mi moc nezdá. 😉 Předpokládám, že částka v € je uvedena správně, jen Novinkám malinko utekla desetinná čárka. 🙂

Ha, tak už to opravili: „Česko z tohoto balíku dostane téměř 1,2 miliardy eur (32,6 mld. Kč). “

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/koronavi­rus/clanek/eu­roparlament-schvalil-fond-na-boj-proti-koronaviru-cr-ma-dostat-326-miliard-40318249

led

Okrem zlého zápisu desatinnej čiarky, takže skutočná pomoc je nižšia, než píšete, viď odpoveď Alesh (v tejto otázke) si treba si uvedomiť základnú poučku:
Nič nie je zadarmo.

Pepa25

Evropský parlament včera schválil návrhy Evropské komise v rámci balíčku opatření proti konaviru (vzpomínám si, jak tu byly otázky, proč EU nic nedělá – návrh byl připraven, ale v EU vládne demokracie, ne stav nouze).
Uvolnění peněz ze sociálního fondu je jen jedním z opatření a nemělo by se to na to zužovat, docela zásadní bylo uvolnění pravidel pro státní pomoc, opatření se týkala i leteké dopravy atd.
Co se týká peněz: debatu „jsmeméně postižení než Italové, Španělé, Němci, jsme prostě jedničky " vystřídalo "proč máme méně peněz“. Češi si holt do huby nevidí …

Ametyst

Žádná pomoc z EU není zadarmo. Je dobré přemýšlet, jak to bylo v minulosti, když V4 neposlechla.

aliendrone

Pepa25>>> Je jasné KOHO myslíš tím, kdo si „nevidí do huby“. (z těch 2 odpovědí + tvé) :)

  1. Dovol, abych tě upozornil, že jsem zde NIKDE a NIJAK neobhajoval či prosazoval názor „jsme jedinčky“, to možná vidíš jen ty a v takovém příápadě si nech vyšetřit (přinejmenším) zrak!
  2. Na rozdíl od prázdných keců já poskytuji čísla. A to DOST PODIVNÁ, která ti asi nepřijdou nějak „zvláštní“. (kdybys chtěl odkaz, abys necintal > https://ec.eu­ropa.eu/commis­sion/presscor­ner/detail/en/qan­da_20_458) Chápu, že TOBĚ to přijde naprosto normální, je mi jasné ve kterém resortu/oboru se nejspíš pohybuješ (kde se tyhle „názory“ tlačí po tunách). Inu, s tím NIC neudělám, faktem prostě JE, že z V-4 dostaneme ZDALEKA NEJMÉNĚ. Jo, klidně si tomu tleskej a považuj to za úspěch (v tvých kruzích se to za něj zajisté považuje), v těch mých je to hodnoceno jako NAPROSTÉ FIASKO.
  3. Jásání nad tím, že nám Unie LASKAVĚ DOVOLILA si náklady na pokrytí ztrát UHRADIT SAMI ZA SVÉ (zatímco ostatním z V-4 to platí ZCELA z unijních fondů [s vyjímkou zanedbalené částky u Slovenska]) – no to už snad ani není na komentář! I Lojza z Kolbenky chápe REÁLNOU hodnotu takové „pomoci“! No schválně, až vyhoříš a bude ti „laskavě pomoženo“ tím, že dostaneš povolení si provedení oprav zaplatit ze svého, jistě budeš samou radostí metat kotrmelce až do Bruselu a z5! Prostě tomu budeš říkat BIG ÚSPĚCH a lízat jim za tu „MEGAfantastickou pomoc“ nohy, že? Chjo… :(
  4. Letecká doprava?!? No jasně, v ČR je klíčovou složkou makroekonomických ukazatelů, 99 ze 100 Čechů se na ní podílí! HURÁ – vyřešeno! :D :D :D

Tož než se do mě příště navezeš (a že do mě je ZŘEJMÉ, jak jsem popsal výše), tak si nejdřív dej dohromady alespoň dvě z pěti. Tady nejde o PROPAGANDU, ale o PRACHY! Chápu ale, že jistým lidem jdou peníze „za nic“ (a od toho se odvíjí jejich názor na věc), ale pochop, že v Česku je naprostá většina závislá na tom, co si vydělá TVRDOU PRACÍ! Věř mi, že klidně můžu hovořit za ně (jsem totiž jedním z nich) a protože máme pochopitelně zcela JINÝ vztah k penězům (co si nevydřeme – NEMÁME!), tak nás perspektiva, že si laskavě budeme pomoci sami ze svého uhradit vzniklé škody NIJAK NEOHROMUJE! ;)

BTW – Evropská unie bude každému, kdo chodí v době karanténních opatření do práce přidávat k výplatě 1274 €!! Žádosti o podporu se registrují zde: https://lh3.go­ogleuserconten­t.com/proxy/RdJ2GVBCEk­SHrNsOayQIpCh0ttlnlxPKy­GId132puct1C_cRkwKuP6­54C5h4YpIu5xlRoc­gkW7M6nm1eiJv1mbQggXHTBQ­JaiEL93iU ! ;) :D :D

led

aliendrone, " jestli si chce své zlaté slípky (V4) uchovat při životě, měla by projevit trochu uznání a řádně přitlačit."
nebojte sa ono na to dôjde. Nechá nás trochu padnúť a potom skúpi za nižšiu cenu. Prečo by platili teraz veľa, keď neskôr môžu mať vyšší zisk za nižších nákladov.
… a že vraj kozmoekonóm…

aliendrone

led>>> Vám se to mluví přespanilá Excelence, když zastupujete mocnosti pekelné. Těm je šumák, kdy bude Země zničena, hlavně že BUDE! ;) :)

Zato já, jakožto předinvazní průzkumník s úkolem připravit ideální podmínky k útoku s tímhle mám VELKÝ PROBLÉM. JAK mají alieni tuto planetu svojí invazí následně vyplenit, když to vypadá tak, že BRZY nebude plenit CO! ;) :D :D

led

Nebojte sa, za tie tisícročia pozorovania toho smiešneho tvora človeka, všimla som si ich veľkú odolnosť, voči katastrofám bez ohľadu na to kto ich spôsobil. Len spomeňte na to ako sa vám vyliala polievka, bola z toho „biblická potopa“ a ľudia prežili, Vašich prieskumníkov nazvali „morové rany“. Nebojte odolajú aj dnes vašim chemickobiologickým intergalaktickým pokusom.

led

Alesh, vidím, že sa vám podarilo v zdraví prežiť tú bleskovú zmenu kurzu.
Ach, že som v tom superskoku kurzu rýchlo nevyšmelila euro na czk a potom naspäť. A potom, že máme veriť novinárom 🙂

Kepler

Alesh: máš pravdu, mně blba to nenapadlo, po těch idiotech přepočítávat. Takže hovno náplast, jenom malý flus…

Pepa25

Cílem EU není kompenzovat přehnané kroky vlády, ale pomoct nejhůře postiženým zemím. Co je na tom nepochopitelného?

Alesh

To víš, že nám schodek nebudou asanovat, to by byli padlí na hlavu. Umíš si představit, jak by se borci u kormidla na tom napakovali?! 😉