Avatar uživatele
paul1

Jak se Vám dýchá a jak vnímáte znečistěné ovzduší?

Já už to nějak neregistruji, pravděpodobně je moje čichací zařízení opotřebované věkem 😁.

https://doktor­ka.cz/node/155925
https://zdravy-domov.doktorka.cz/9-latek-znecistujicich-ovzdusi-jejich-negativni-vliv-na-zdravi

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, aliendrone před 1051 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Znecisteni od devadesatych let setrvale klesa. Kdyz si vzpomenu, jak driv smrdely auta, jak se topilo uhlim… dneska se dycha urcite mnohem lip. Ale znecisteni je ve vzduchu stale..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Mám to stejně jako Kepler – dobrý vzduch poznám až na horách/v lese a to až po chvíli.
NEBO
I v Praze, lidé z měst možná znají ten krátký okamžik „pročištění“ ihned po dešti (hlavně po ránu). :)

Jinak se mi dýchá normálně, jen s tou rouškou se mi už běhá blbě, NJN, nemládnu. BTW – NOSTE roušky! jednak je to rozumné a hlavně jinak nás ZASE obšťastní nějakými idiotopatřeními! :(

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Výfukové plyny jsou jediná věc, která mi vadí a dráždí až ke kašli – všechy přírodní alergeny (typu pyl), vůně, zápachy (včetně hnoje apod.) jsou v pohodě.

Osobně jsem přesvědčen, že tak jako dnes už je skoro nepředstavitelné tetraetylolovo v benzínu, tak za pár let se naše děti budou divit, jak jsme mohli dovoli vypouštění tolika PMx, NOx, benzopyrenu a dalších látek, hlavně z dopravy …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Dýchá se mi dobře. Žiji ve městě, kde je docela dost přírody, protože je v zemědělském kra­ji.

Znečištěné ovzduší registruji, ale tolik mi nevadí. Vím, že je horší než dříve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Děkuji za optání, dýchá se mě cekem dobře. Znečistěné ovzduší vnímám tak, že to občas říkají v televizi a těm nelze věřit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Celkem v pohodě, asi jsem si zvykl. Rozdíl poznám až tehdy, když jsem na horách v lese. To je teprv voňavá kyslíková nálož!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Mě se dýchá normálně. Od doby co jsou v autech katalizátory, tak i na ulicích je to lepší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

V našem zoufalém kraji, obětovaném i s lidmi na oltář budování světlých zítřků, ještě měsíc před Listopadem 89 policisté zmlátili demonstranty, kteří požadovali k životu vzduch k dýchání. Teplice,, dříve lázně . Současná situace je výborná, protože všechna těžba i výroba šla do útlumu. Zato narostla kriminalita.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ametyst

Vidíš, Pepo, a přitom největší globální nepřítel je CO2. Neodporuje to zdravému rozumu?:-)))

před 1050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Máte zvláštní potřebu stále ukazovat vaší blbost celému světu 😉 Gobální nepřítel je CO2, protože způsobuje globální problém se změnou klimatu. To samozřejmě nevylučuje, že lokálně, třeba v blízkosti výfuku nebo komínu, jsou větší problém jiné látky. Jak prosté …

před 1050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek