Avatar uživatele
Zlatý

Jak se v tom má člověk vyznat ?

http://www.blisty.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Putinova prohlášení, jakožto představitele agresora s jasnými mocenskými zájmy, nemá věrohodnosti ani co by se za zatržený nehet vešlo.
Já jen doufám, že EU a USA nedovolí Rusku navýšení vlivu v dané oblasti.
___
Mosoji - ptám se jen tak, ze zájmu - na Ukrajině nyní docházelo k nějakým etnickým (národnostním, náboženským) čistkám? - jestli mi totiž něco neuniklo...
Jinak totiž nevidím nejmenší spojitosti mezi nynější situací na UA a v bývalé YU...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Buď rád že Rusko nepovede humanitární válku jako NATO v býv. Jugoslávii.


Avatar uživatele
Zlatý

Čo zamlčali médiá? V čí prospech? Pokiaľ chcete sa zorientovať a zhodnotiť situáciu na Ukrajine, nestačí mať informácie len z jednej strany. Všimnite si správy, tlačoviny - všetky akoby ich jedna ruka písala s čiernobielym pohľadom. Ale realita je zložitejšia aj na Ukrajine sú rôznofarebné politické zoskupenia, rozpor medzi západnou časťou a proruskou východnou časťou, rozpor trvajúci nie ako sa traduje desaťročia, ale ak pozrieme pozornejšie, stáročia konfliktov, bojov o moc.
Putinov pohľad... je snáď iný než pohľad amerického prezidenta? Nie, ani jeden z nich, nepozerá nečinne na problémy v sfére ich záujmov. Putin poprel oficiálnych vojakov v demonštračných akciách na Kryme, neurobil to isté Obama, či iný americký prezident v prípade konfliktov v Strednej Ázii (Kuvajt, Irán, Irak), či Karibskej oblasti (Grenada 1983)? Ak obaja oblečú bojové uniformy (bez označenia), radový občan nerozozná, či ide o Rusa, alebo Američana...
V tomto konflikte vôbec nejde o človeka, občana, v prvom rade ide o peniaze a kto má peniaze, má i moc (a naopak) a kto má moc má...
Doplňuji:
Na eBay byl k mání ukrajinský bombardér
http://objevit.cz/…
http://objevit.cz/…


Avatar uživatele

V tom se bohužel nevyzná nikdo.


Avatar uživatele
Zlatý

Ti naši politici jsou až trapní, a nejen ti naši :-((( Na oko dělají, že jim na Ukrajině záleží. Věřte že nezáleží. Jsou to jen bla bla bla kecy. Straší přes média Rusko, že nedostaví Temelín atd. Kdyby pro Ukrajinu chtěli něco vážně udělat, tak nemachrují v televizi, ale jednají přímo s Ruskem. Putin se těm jejich kecům jen směje :-(((
V době světové finanční krize, se proti Rusku nikdo nepostaví.

Kličko je chytrý chlap, ale toto si špatně naplánoval, měl si to posunout tak o měsíc dopředu, v době olympiády by byl ve velké výhodě. To bylo úplně jasné, že ten jejich exprezident jen čeká, než ta olympiáda skončí, aby mu Putin mohl pomoct.


Avatar uživatele
Zlatý

za světové vměšování musí Putina odsoudit jeho vlastní lid ..dokud se tak nestane, nestane se mu nic ..a ty ovečky má on vycvičené.
zzzzz: ti naši tajtrlici mají mnohem menší vliv, než to vypadá doma mezi čechy. Stačí vyrazit ven a vidět, že Putin se těm jejich kecům nesměje, že Putin o nich neví :o


Avatar uživatele
Stříbrný

Celé to působí velmi "věrohodně", zejména ta pasáž o "místních sebeobranných sborech". Uniformy, přilby a vesty bych možná pochopil, ale co ta výzbroj a další technika? To se dá taky běžně v takovém množství koupit?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Emefej,
za peniaze sa dá kúpiť veľa, hlavne, ak je niekto (vláda, podsvetie) v pozadí.
Stačí si len spomenúť na semtex, kto všetko ho získal.

Avatar uživatele

anonym

Dovolím si nastínit dva možné scénáře dalšího vývoje (jak to vidím já):
1. Rusko prosadí své cíle:
- Krym (+možná jižní část UA na pobřeží Černého moře) se připojí v Rusku jako autonomní oblast
- UA se rozdělí na západní a východní - na dva nové státy
2. Rusko bude donuceno se stáhnout:
- UA se rozdělí na západní a východní - na dva nové státy
- Krym připadne východní části (s vysokou mírou samostatnosti)
___
Každopádně Ukrajina (resp. obě) ztratí výrazně na politické i ekonomické síle (což bude vyhovovat Rusku) a západní část na dlouhou dobu pozbude zajímavosti i pro EU, východní část se bude orientovat více na Rusko, než na jiné ekonomiky.
Varianta, že by se situace vrátila k původnímu stavu, je - podle mne, nereálná - Ukrajina jako státní útvar nemá historické vazby (resp. jsou - mezi západem, východem a jihem mnohem menší, než existovaly třeba mezi Českem a Slovenskem).
Ukrajinci - i ti dneska ´proruští´, zjistí, že opět jen zchudnou a nikoho ´nezajímají´.
Nám (Česku, potažmo EU), kromě dalších ekonomických migrantů (a případně politicko-ekonomických běženců) nehrozí nic.

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

Putin ustoupit nemůže, byl by to jeho konec.

Avatar uživatele
Bronzový

Hamon

Může, ale ostatní mu musí dát možnost vycouvat z toho bez ztráty kytičky, bez toho, aby se to dalo označit jako Putinova prohra.
Jestli se nějaký takový způsob najde, dalo by se vrátit k původnímu stavu. Co bude dál s Ukrajinou není až tak podstatné, protože ta dostane šanci rozhodnout o sobě sama u voleb a nerozhodne o ní ruský samopal.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3830
Zlatý Drap 2291
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.