Kepler

Jak se v Rusku bojuje proti tradicím ze sovětské éry?

Nebo že by jen chybička se vloudila? Jak to vlastně mají zařízeno, když kosmonaut je ve skafandru a chce se jim na stranu (nedejbože velkou)? To mají uvnitř čurokap nebo plínky?
https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/nove-ruske-skafandry-kosmonautum-neumozni-tradicne-mocit-na-kola-autobusu-40294893?seq-no=7&dop-ab-variant=7&sou­rce=article-detail

Nejlepší odpověď
annas

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-chodi-na-malou-pilot-ve-stihacce

Odpověď uživatele fcoopa

Jde sice o piloty stíhaček, ale určtiě je to ve skafandru podobné

"Piloti stíhaček většinou močí a kadí do neprodyšného pytlíku, v němž se moč chemicky změní v nepáchnoucí želé. Ve vícevrstvé kombinéze se ovšem k ‚ventilu‘ dostává dost špatně. Ženy to mají ještě horší. A tak se to prostě pustí do uniformy, což je lepší než pustit řízení.

Minimálně dvě americké stíhačky F-16 totiž v posledních patnácti letech havarovaly proto, že pilot močil. Některý pilot před letem moc nepije, jenže i mírná dehydratace snižuje schopnost zvládat přetížení. V současnosti se testuje zařízení zvané AMXD. Pilot si před startem navleče na penis speciální kelímek, pilotka použije jakousi plenu. Od tohoto zařízení vede přes elektrickou pumpičku hadička do sběrné nádoby

Gagarin si odlehčil na kolo autobusu, bylo zřejmě nejblíž a také ho skrylo.

Další odpovědi
led

Tradíciu močenia na pneumatiky zrušili, pretože nebolo dosť náhradných pneumatík 🙂
Táto otázka bola už viackrát „prepieraná“ v médiách.
Pri krátkodobom pobyte v rakete to majú rovnako ako piloti. V skafandri majú „vrecúško“.
Ale pri dlhodobom pobyte skafandre na vesmírnej stanici nepoužívajú. „Vrecúško“ ano, aby kvapalina nelietala..

aliendrone

S ohledem na tradice v Rusku bych spíš počítal s tou změnou v designu skafandru (však tam píší, že to není problém změnit), takže neboj, pneumatiky o nic nepřijdou. ;) :D