Avatar uživatele
Registrovaný

Jak se v historii mění názor křesťanů/křesťanství na starý zákon? + příklady, prosím

ta anketa je vedlejší, ale je li je možné vybrat, budiž tak učiněno! pokud je pitomá, budiž ignorována.
Doplňuji:
ocko:
dík za snahu, ale není to odpověď na moji otázku, ale názor je to velice tolerantní, takže určitě pár palců nahoru dostaneš

Odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

nevím, ale chci se zúčastnit ankety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Avatar uživatele
Bronzový

jiná odpověď

Starý zákon je nedílná součást Bible a obsahuje praktické rady i pravdivé (ověřitelné) informace lidské historie. Starý zákon je užitečný.
Tolik můj křesťanský názor :)

Zdroj: http://wol.jw.org/cs/wol/d/r29 /lp-b/102010096?q=Star%C3%BD+z %C3%A1kon&p=par


Avatar uživatele

jiná odpověď

Doplňuji:
Co nelze dokázat, to se nedá ani popřít. Řekla bych, že v této oblasti se lidstvo příliš neposunulo dopředu.
Věřícím byl předložen příběh o stvoření světa. Nějakým způsobem bylo zapotřebí tuto prázdnotu v informacích zaplnit. Docela se hodil příběh vzniklý na základě informací přenášených z generace na generaci nejdříve ústně a potom zaznamenaných písemně. Je to příběh pro "věřící", tedy pro ty, kdo věřit chtějí. Nemyslím si, že lidé popírají starý zákon nebo jej chápou negativněji. Jde jen o to, zda chtějí věřit v Boha, nebo v cokoliv jiného, nebo naopak věří jen materiálnímu způsobu života a veškeré duchovní záležitosti popírají. Velmi chválihodné je, že dnes si každý jednotlivec může sám rozhodnout v co, komu a jak chce věřit.
Anketa vůbec špatná není. Poslední možnost mne skutečně pobavila.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Alice, o palce mi skutečně nejde a toho, že konkrátně v tomto případě jsem neodpověděla přesně na Tvůj dotaz si jsem od jeho napsání vědoma. Nemám žádný příklad změny postojů lidstva vůči starému zákonu. Hodně jsem o tom přemýšlela, ale na rozdíl od něktrerých historiků nezastávám názor, že v některých obdobích byli lidé tmářští, nevědomí a hloupí. Dokonce si myslím, že vzdělanost na tom nermá žádný podstatný vliv a že takto "nevědomí" lidé jsou i dnes, a to v rozporu s tím, že mají k dispozici nepřeberné množství informací. Vždyť se podívej na schopnost používat dostupné informace jenom na této stránce. Kolik lidí použije google na místo toho, aby sem vložili naprosto triviální dotaz, a to ještě tak 20 krát zopakovaný?
Tvůj dotaz je pro změnu pro zdejší poradnu dotazem, který vyžaduje dost pečlivé studium historie a svým pojetím tedy také poněkud vybočuje ze zaměření poradny. A to jsem chtěla svou odpovědí naznačit.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.