Gestas

Jak se u Tatry 613 otevírá přední kapota (kufr)?

Nejlepší odpověď
Kelt

Z místa řidič se pohne nějakou páčkou, pak je třeba otevřít přední kapotu a zajistit to. Měl jsem totiž Škoda 130 s motorem vzadu a stejným způsobem se otevírala kapota i u toho vozidla.

Další odpovědi
cochee

Je to, jak píše Kelt, potáhnutí páčky pod palubkou umístěné a fungující podobně jak u těch škodivek s motorem vzadu, pak ruční zmáčknutí pojistky vprostřed kapoty a zvednutí, už se nic nezajišťovalo, kapota má vzpěry s kloubem, který se ohnul tak, že kapota vlastní vahou nespadla. Pojistka tam byla proto, aby se kapota při náhodném otevření tou pákou za jízdy náporem vzduchu nezvedla úplně.
Já měl tu 613ku.