Deli

Jak se stavíte k uměle vyrobému masu? Dáte si ho?

Příští rok se možná zapíše do dějin jako úsvit nové zemědělské revoluce, protože holandští vědci chtějí spustit testovací produkci masa „ze zkumavky“.

Celý článek zde: http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/237696-vyroba-umeleho-masa-ze-zkumavky-ma-zacit-pristi-rok.html

Tahle problematika mě docela zaujala. První můj nápad byl, že to bych nikdy do pusy nedala! Pak jsem si přečetla článek a zamyslela se: Může to být řešení pro věčně hladovějící lidi…
Tak – jak to vidíte Vy?

Nejlepší odpověď
led

V súčasnosti jeme už toľko umele vyrobených potravín, že to mäso sa medzi nimi stratí.
Myslíte si snáď, že jete len prírodné jedlo? Neverte tomu, to by ste museli žiť na ostrove a všetko si vypestovať.
Prirodzene v umelo vytváraných potravín je budúcnosť, Zem sa tak rýchlo nevyčerpá, znížia sa náklady na potravu a „nasýtia miliardy“. Utópia? Nech, nechajte ma snívať.

Další odpovědi
tom004

Dobré ráno.Protože,je tam to oblíbené, „příští rok možná“,tak bych to neřešil.To bude ještě pár let trvat.A já bych ho klidně ochutnal.Určitě to nebude horší,než ta příšernost,keré se jmenuje „sójové maso“.A co se týká toho nakrmení hladovějících,tak tomu nevěřím,ani náhodou.Přece dobře víme,jak se ve světě likkviduje živočišná a rostlinná nadprodukce,pá­lením,a házením do moře.Ale nemusíme jít daleko.EU nám zakázala výrobu cukru,protože je ho,zjednodušeně řečeno moc,který jsme mohli klidně vyvážet těm hladovějícím.A ta­kových příkladů si každý najde dost..Můj názor,tedy je,že i kdyby umělého,použi­telného,masa byl nadbytek,bída,a hlad ve světě,bude jako dnes.

arygnoc

použijem materčinu led:

umelé, podľa možnosti, nič, tj. ženskú, jedlo, spoločenské zridaenie, peniaze, sny atď.

Lenže …
existuje ešte niečo prirodzené (okrem prirodzenia?)

omouvám se neslovensky rozumějícím za slovní hračku.

dědapetr

Už ho někdo ochutnal a ví jak to chutná? Tak se nedá k tomu nic dodat.Jestli to vyřeší otázku hladu tak si na to budem muset zvyknout.

dudu

Je velmi pravděpodobné, že za několik desítek let budou naši potomci na nynější populaci pohlížet jako na barbary, kteří kvůli „žrádlu“ týrali a morbidním způsobem zabíjeli téměř všechno živé kolem sebe. Maso z přírodní produkce pak bude podpultovka prodávaná za příšené peníze. Přiznávám bez mučení, že jsem masožravec každým coulem, ale i dnes se mě ekluje např. jíst mláďata /kůzlata, holoubata, selata, atd/. Něco ve mně vyvolává lítost, že jsem zavinil smrt těchto drobečků, kteří ani nepoznali svět – už asi blbnu.

GM

Bléééé