Jak se slaví a jak se od sebe liší Velikonoce v Americe, Kanadě, Austrálii, Anglii oproti Velikonocům u nás?

Dokázal by mi někdo zde vysvětlit rozdíly mezi Velikonocemi v Americe,Mexi­ku,Kanadě,Austrá­lii,Anglii i jinde po světě oproti Velikonocům v České Republice? Děkuji

Odpovědi
Kepler

"Téměř nikde jinde české velikonoční tradice nenajdete, jen zřídka narazíte na zdobení vajíček.
V Anglii ohlašuje příhod velikonoc již masopustní úterý, neboli Pancake Day (palačinkový den), kdy ženy napečou spoustu palačinek a všichni je poté konzumují s javorovým sirupem, cukrem, citronem a nutellou.
Jednou z největších velikonočních tradic je v Anglii, stejně jako v Americe i Austrálii, tzv. Egg hunt, neboli „hon na vajíčka“. Velikonoční zajíc, který je zde symbolem velikonoc, v neděli naděluje čokoládová vajíčka, která poschovává různě po domě a hlavně po zahradě. Děti, jakmile se ráno vzbudí, na ně pořádají hon a své úlovky ihned smlsajíJ Při hledání vajíček se pořádají také různá společenská setkání.
https://www.li­te.cz/o-nas/zdarma-ke-stazeni/jak-se-slavi-velikonoce-ve-svete

Takhle se slaví velikonoce v jiných zemích: https://www.er­vpojistovna.cz/cs/ve­likonoce