plebs

Jak se selektují pacienti na JIP, když je plno pro dalšího pacienta?

Dva pacienti stejného věku JIP ka plná stejný postih Covidem podle čeho rozhodne lékař při odpojení z přístrojů?
Podle vzdělání, zaměstnání, váhy, politické aktivity, mladé přítelkyně bankovního konta těžko to pochopit.
Na ČT 24 ředitel velké nemocnice komentoval, lékař rozhodne kdo je perspektivní / nezmínil se, že dojde případně k převozu odpojeného pacienta / dodal selekce se tak provádí.
Je to v souladu se zák. č 258/2000 Sb., § 2 odst. 2, § 6, § 7 odst. c rovněž zák. č. 40/2009 Sb., § 16 odst. 4 a Listinou zákl. lidských práv čl. 31 anebo je to omyl právní? Můj bráška / 15 let / který sedí vedle dospěl k názoru, hele člobrdo já jako distanční specialista to chápu lékař rozhoduje o životu a smrti jako arbitr před mačem čutálistů hodí si korunou orel bere v telebedně to náměstek ministra to doplnil, – nikdo za nic nemůže.

--
Jak se selektují pacienti na JIP ce když je plno pro dalšího perspektivního pacienta?

Nejlepší odpověď
da ny

Z logiky věci, slabší a starší kusy, s malou šancí ,…, jako v přírodě.....
Tak je to po staleít, všude stejné. Ne jen ve válce a nouzovém stavu.
Nejde o to, zda se někdo odpojí. On zemře a přístroj uvolní. Když není přístroj, není kam napojit! V případě covidu má standardní péči a kyslík.
Jako lékařka bych se asi sotva ubránila preferenci rodiny, přátel, známého….

Další odpovědi
Ametyst

Lékaři jsou od toho placení.

autacek

Jo, na tiskovkách to vykládají jako uplatňování postupů v souladu s nejvyšším lékařským poznáním.

Asi proto, aby si jednodušší člověk hned neuvědomil, co to znamená a pořád hájil pana kobliháře jak to tu se svou partou vede. Ale nikdo za nic nemůže, hlavně z nich za to nikdo nemůže, maximálně ti dva Japonci Onoseto se Samosetem.

Za dobu pandemie navýšil Babiš svůj majetek o 4 miliardy (čtyři tisíce milionů) a pořád nemá dost.

zjentek

V nemalé míře sehrají svou roli vzájemné sympatie. );

Bude záležet také na momentálním emotivním stavu lékaře, jak na něj daného dne celá „aféra kovid“ působí, kolik a jakých si vzal ráno vitamínů, zda měl rychlý sex a s kým, atd. atd.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.