Kelt

Jak se říká tomuto jazykovému obratu nebo tvaru?

V jednom jazyce něco řeknete a ve druhém jazyce to znamená úplný opak, pokud nebudeme brát v potaz nějakou přesnou výslovnost. Například české „ne“ znamená korejsky Ano. , České „Ano“ chápe španělsky mluvčí jako (zadek,p.del), naše čančování Když se načančám, tedy zkrášlím se, je španělsky prase, čuňátko – chancha. Někteří anglicky mluvící se dívali divně na Čechy, kteří se bavili a používali výrazy Fakt, jo. Má to nějaké označení, nebo je to náhoda? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Náhoda v oblasti jazyka neeixistuje Vysvětlovala jsem několikrát, jak se jazyky vyvíjely, jak se rozlišily i hlásky, i když u některých slov je možná poznat příbuznost. .

Existují jazyky kentumové a satemové.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/satemove-a-kentumove-jazyky

Slova stejně nebo podobně znějí, ale mají různý význam. Je to někdy zrádné,někdy oříšek i pro překladatele
.
Jde o mezijazyková homonyma – např. krasnyj- česky červený, Ruské rodina – česky vlast

Občas i cizojazyčná paronyma – český příklad – víska x výská – jiný pravopis, při šumu výslovnost splyne.

Pro cizí jazyk mě napadá je český anýz x slovenský aníz.

Další odpovědi
quentos

Homofony, tedy slova stejně znějící. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Homofon