zjentek

Jak se říká člověku, který trpí fobií?

Fobik? Fobietník? Fobista? Fobistář?

No jo, ale co když trpí nějakým novým druhem fóbie, než jsou ty všeobecně známý? Vždyť nová vzniká denně ..nebo ne?

Nejlepší odpověď
kelley

Nejspíš „fobik“, ale bez té které fobie to slovo nedává příliš smysl. Zpravidla se to slovo používá s konkrétní fóbií dohromady. Takže: klaustrofobik, arachnofobik, a možné je i klaustrofob, arachnofob…

Zdroj: http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=klau­strofob&ref=klau­strofobik

Další odpovědi
gecco

Taky by šlo – panikář…
😉
A to, že daná fobie není dosud pojmenována na to nemá vliv…

zjentek

Sákra, upravoval jsem otázku a neopravil jsem si člověkovi za člověku. Může mi s tím někdo pomoct? Nebo nevadí a v pohodě?