Sociální fobie- důchod

Trpím těžší sociální fobií s kterou se roky léčím. Myslíte, že bych na to mohl dostat invalidní důchod?

Nejlepší odpověď
anonym

Vysvětli,co to je ta sociální fobie!

Další odpovědi
hanulka11

Pokud se léčíte, tak hlavní slovo má lékař, ten by to měl navrhnout.

fablen

to bude muset určitě posoudit lékař obvodní a poté i posudkový. Sama s touto fobií také bojuji, naštěstí ne v takové míře, že bych se s ní musela léčit. Zhoršila se mi po jednom nepříjemném zážitku a jednu dobu jsem nebyla schopna ani chodit do obchodu nakupovat.

Už jsem podle názvu otázky myslela, že vznikla nová sociální fobie – strach z toho, že se dožijeme důchodu.

hanny 2

Pro barbakana – co je sociální fobie napsal včera Sajmon na dotaz"Jak jste na tom s fobiemi".

dědapetr

Invalidita (§ 39 zákona o důchodovém pojištění)

Pojištěnec je invalidní, jestliže z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu nastal pokles jeho pracovní schopnosti nejméně o 35 %.

Jestliže pracovní schopnost pojištěnce poklesla

nejméně o 35 %, avšak nejvíce o 49 %, jedná se o invaliditu prvního stupně,
nejméně o 50 %, avšak nejvíce o 69 %, jedná se o invaliditu druhého stupně,
nejméně o 70 %, jedná se o invaliditu třetího stupně.

Zdroj: http://www.mpsv­.cz/cs/619

SajmonModer

Určitě bys na to důchod měl mít, zkus to u lékaře. Taky ji trpím a důchod mám, nejsou to milióny, co dostávám, ale dá se z toho žít.