KateřinaLo.

Jak bojovat se sociální fóbií?

Dobrý den,už dlouhou dobu trpím sociální fóbií,snažím se vyhýbat každému možnému kontaktu s lidmi.
Navíc mi pomalu začíná dělat problém jít nakupovat či koupit si jízdenku.
O škole radši nemluvím. Díky tomu se mi i horší prospěch ( z jedničkáře trojkař ) , a to jen kvůli tomu,že nejsem schopná odříkát referát. Aktivita v hodině je taky mizerná.
Co se týká kamarádu,tak ty dokážu spočíst na jedné ruce. Ani bych je nenazvala jako kamarády,ale spíše jako lidi (spolužáky),kteří mě nešikanují. Teď k té šikaně – nechci to tu nějak rozebírat,jelikož by to bylo na dlouho,ale ve zkratce – ponižují mě,zesměšňují apd. (No znáte to,prostě klasika co k šikaně patří) fyzicky mě nešikanují,jen někteří,ale nedá se říct,že by mě nějak bili..
Jinak o tom všem nikdo neví jen já. Nemám moc velkou potřebu do někoho hustit mé problémy (a už vůbec ne do rodičů).
Vím,že rodiče by to vědět měli,ale mám k tomu své důvody.
Asi se jen tak ze dne na den nezměním – s tím taky počítám,ale už mě to začíná trápit a zdá se mi,že se to ani nezlepšuje – ba naopak.
Psychologa ani psychiatra nenaštěvuji a ani nemám v plánu.

Nejlepší odpověď
ReHu

Možná je načase začít plány měnit a o psychologovi přinejmenším začít uvažovat.
Jinak si zkus sestavit plán, jak krok za krokem, pomalu a postupně, se od fobie odpoutat.

Další odpovědi
Drap

Pro začátek co nejdříve vyhledat pomoc psychologa.

Agneta

Jak? To je snadná věc. Zajdi s kámoškou na pěkný šopin, hezky si nakupte > udělejte se hezké…noste do školy pěknou módu (sexy-hexy) – a pak se najdou i „nápadníci“, kterým se budeš líbit…nebo se ti kluci nelíbí?:DDD
Doplňuji:
Nakoukla jsem do skleněné koule > a zase „takovou“ soc. fóbii nemáš > takže počítej s tím, že se to jednou zlepší, chce to čas – pokud na tom nebudeš cíleně pracovat:D

marci1

Bojovat bude asi málo. Musíš se léčit. Konzultacemi s odborníkem, léky ap. Ve zdroji máš příručku : „Sociální fobie a její léčba“, kde jsou uvedeny podrobnosti.

https://www.lun­dbeck.com/uplo­ad/cz/files/pdf/Bro­zury/Socialni_fo­bie_a_jeji_lec­ba.pdf

ivzez

Katko,
opravdu chceš se sociální fóbií bojovat?

Nebo jen hledáš výmluvy, proč to nedělat? Jaké máš důvody,
že se nechceš obrátit na rodiče, že nezamýšlíš řešit šikanu a
že odmítáš pomoc odborníků?

mosoj

Tak proč se ptáš, když se léčit nechceš.
Pokud se rozhodneš, tak jedině přes psychiatra. Za psychologa se platí !

Nasko

To je velmi těžká otázka a odpovědět na ni také není právě snadné. :) Sama jsem trpěla velkou sociofobií a po nástupu na gymnázium se mi vše jen zhoršilo. Nebyla jsem schopná navázat kontakt s jinými lidmi, děsila jsem se třeba jen myšlenky na to k někomu přijít a říci: „Ahoj.“

Nakonec jsem však našla způsob, navázala jsem s několika spolužáky kontakty pomocí zpráv na facebooku. Stačila jednoduchá záminka a tak nějak jsme se dali do řeči. Po pár konverzacích jsem se s nimi nebála promluvit v realitě. Bylo to těžší, ale ne nemožné. Stále se cítím ve společnosti nervózní, ale podstatně méně.

Šidlo

nuž.....Sklena­říková bola medička a sama hovorila, že mala takú fóbiu, až mala problém vypýtať si jízdenku…prečo medička nevyhľadala dborníka?

pomohla si sama…začala robiť modelku…a bolo

jasné, je to taká brutálna terapia, ale často funguje

skúste sa prihlásiť do divadelného krúžku v inom meste, kde vás nepoznajú…a šikanu riešte, ak nie s rodičmi, tak s učiteľmi…alebo na linke detskej istoty…tam by mali byť schopní psychológovia

lexx

to odezní samo, jednou získáš zdravou sebedůvěru, zcela spontánně…