petra15

Jak se projevuje úcinek kofejnu pri pití kávy ?

Jaké máte pocity a zkusenosti s pitím kávy ?
Doplňuji:
Badisko a Drap : upresnete prosím ve smyslu otázky, jinak jsou ty vase odpovedi nepotrebné 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Upřímně – kafe piju tak 35 let – ale nikdy jsem si nedělal fyziologickou studii ohledně působení kofeinu…
;-D
Ráno, dokud si nedám kafe, nestojím za nic – ale to bude spíše otázkou toho rituálu, než kofeinu.
Kafe můžu pít kdykoli – klidně usnu, to mi nijak nevadí.
Piju – běžně, cca 3 půllitry denně (´smrťáky´, turky, sladké, někdy s mlékem – někdy bez).
A v zásadě nepozoruju ani močopudnost, ani nějaké ´zvyšování´ tlaku či tepu…
___
Pomoh´ sem ti?
😉

Další odpovědi
zzzzz

Vstanu:-))) bez kávy nevylézám z postele:-)))

badisko

Jdi si uvarit kavu a uvidis sama …co je natom sloziteho
Doplňuji:
Teda …jses dnes nejaka napruzena Petuline …cti zde >>>>

V lidském organismu funguje kofein jako stimulátor centrální nervové soustavy (CNS), dočasně potlačuje únavu a probouzí bdělost. Nápoje obsahující kofein jako káva, čaj, limonády a energetické nápoje se těší velké oblibě. Jde o nejpopulárnější psychoaktivní látku na světě, ale na rozdíl od ostatních je legální a její prodej se neřídí žádnými omezeními. V Severní Americe konzumuje kofein 90 % dospělé populace denně. U americké Správy potravin a léčiv (FDA) je registrován jako bezpečná látka (americká obdoba českého Státního zdravotního ústavu).

Kofein má diuretické účinky, alespoň u osob, které nemají vyvinutou toleranci častým užíváním. U pravidelných uživatelů se vyvine tolerance k tomuto účinku a studie nepotvrzují, že by při pravidelné konzumaci vedlo pití nápojů obsahujících kofein k dehydrataci. zde je odkaz…>>> http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­fein

Drap

Pocity příjemné, zkušenosti dobré.

mosoj

Nijak. 5–6 kafí denně 48 let.
Doplňuji:
Mám to místo kouření a chlastání piva.
Nejnovější anglické studie ukazují, že to je dobré proti mozkové příhodě.

cochee

U mne už nijak, už mám na kofein rezistenci. Když jsem ještě nemíval, kofein zaháněl ospalost a bystřil uvažování. Teď piju kávu proto, že mám na ni chuť. I vzhledem k tomu u mě neexistuje takové to „bez kávy nevstanu“ a podobně. Jo a kávu piju jen v práci a v restauračních zařízeních, doma výjimečně (vetřu se ke kávě rodičů), sám mám jen jednu nouzovou dávku, kterou, teď mě napadlo, budu muset vypít a obnovit, ptž už bude zvětralá.
Doplňuji:
jo když už máme téma káva, které jsi sama nahodila, proč vlastně ty jsi odmítač kávy, přesněji kofeinu – napiš do diskuze. Odmítáš i čaj a kakajko, neboli zdroje kofeinu v převlečení (tein, teobromin)?

quentos

klasicky – napruží, povzbudí. Dokud si poránu nedám kafe, tak se mnou nic není.

Mc Merkurion

  1. jak se projevuje… to si snad vygooglíš ne?,na to se tady ptát nemusíš,anebo je to DÚ?
  2. tak jednou denně,pořádnýho turka a cigárko,je jedno kdy,když je na to chuť,pocit,záleží na náladě,někdy je to uklidnění,někdy odreagování,ale většinou bez pocitu,účinek žádný,maximálně opaření huby.když piju moc rychle…

krftwrk

Turek = hnus, hlavne se 90 kavy vubec nerozpusti

Rozpustny + mleko = skoro jako melta, lahudka

Jinak ucinky jsou obdobne jako po vypiti redbulu apod…

zjentek

nijak :o

petra15

cochee
jak proc ? uz jsem o tom dost psala, jak jsem po trech sálcích kávy zezelenala, a az do vecera mne bolela hlava. Bylo to na návsteve a pila jsem jí k dortu – ke kazdému kousku jednu, a to povazuji za jediné mozné normální pouzití kávy – k dortu , nebo koláci, ale jen tu bez kofejnu, a bez cukru, a pak to chutove s tím sladkým dortíkem ladí. Jeste dvakrát jsem si to vyzkousela, a pokazdé – problém s kofejnem, zádné povzbuzení, nebo co, ale jen utrpení…:-)xD
A jelikoz vím, o cem mluvím, tak bych tento kofejn zakázala, jako je to v cole(tam je jen symbolicky a pusobí jen silou placeba).
Caj mi naopak nikdy nedelal problémy – zádný.

cochee

jj musím souhlasit s McMerkurionem, že tři kávy je pro malou holku moc, ale když ti to dělá i po jediné, tak prostě ti káva dělá blbě a tím to hasne. Ale je fakt, že o kafi čtu z tvé strany poprvé, pokud vynechám info z tvého profilu. Taky nemůžu číst všechno, žejo. A druhý souhlas s McM., že nemůžeš chtít jiným zakazovat něco na základě pouhé tvé negativní zkušenosti, to je dětinské.

petra15

Takze cochee, kdyz chce Princess neco nechat zakázat, tak je to detinské, aha. A neobsahovaly francouzské cigarety Gauloises náhodou více nikotínu – a EU to pak zredukovala (pro vsechny výrobce)a jsou ted slabsí, a tak se to musí udelat i s kávou. Prece mi nemuze být tak spatne po pití kávy. Jednu muzu a není mi ani spatne, ani nic jiného nepoznám. Po dvou sálcích je mi uz mírne
spatne, docela nevolno. Ale bezkofejnovou muzu neomezene. A tak by to melo být aspon na obalu napsané, ze se jedná o jedovatý výrobek.

Mc Merkurion

podívej se,ani vědci se nemůžou dohodnout:
http://ona.id­nes.cz/kava-a-zdravi-0ce-/zdravi.aspx?c=A131105­_100850_zdravi_pet
http://ona.id­nes.cz/je-kava-zdrava-nebo-ne-ani-odbornici-si-nejsou-jisti-fxi-/zdravi.aspx?c=A100302­_104734_vase-telo_pet
nezamyslela si se nad tím,že to taky nemusí být tou kávou,ale tebou?kvůli tomu,že někdo nesmí lepek a nedělá mu dobře,tak zakážem mouku?A že káva obsahuje kofein je snad jasný,bezkofeinová už není kafe,to je jako si dát pito,taky už to není 100% pivo,cigarety bez nikotinu,za chvilku bude milování bez sexu,protože to prý zvyšuje krevní tlak,bože,kam ten svět spěje…
když mi něco nedělá dobře,tak to prostě nejím-nepiju,snad mám rozum,to bychom potom mohli všici jíst akorát „amarouny“(Náv­štěvníci)

Mc Merkurion

…jen doplnění,k té větě,že by to na obalu mělo být napsané „V souladu s Evropskou směrnicí 2002/67/E musí být přítomnost kofeinu jasně uváděna v nápojích s obsahem vyšším než 150 mg/l. Toto nařízení se uplatňuje u nealko a energetických nápojů obsahujících kofein, avšak nikoliv u kávy, čaje a podobných nápojů, neboť se předpokládá, že spotřebitel ví, že se jedná o kofein obsahující nápoje a obsah kofeinu je závislý na způsobu přípravy nápoje (delší doba infuze nebo extrakce). Členské státy EU vyhovují této směrnici národními legislativními opatřeními.“
http://www.eu­fic.org/article/cs/nu­trition/functi­onal-foods/artid/caf­feine-health/

Mc Merkurion

…kvůli tomu,že tobě nedělá dobře tak to zakážou,mě zas nedělá dobře limo "bez cukru"a ono je to stále IN,a ono taky ve tvym věku tři šálky,tak se nediv,měla sis dát mlíko…

petra15

Quentos a ostatní
sakra chlapi, vy to neumíte nikdo popsat ! já to beru s tím „ráno si musím…“, ale máte pri tom pití, nebo hned potom, nejaký jiný pocit ? poznáte ten zacátek toho pocitu ?

krftwrk

Po ranu jsem kavu nikdy nepil, muj nakopavak je sprcha popr delsi spani..

No a kdyz jsem hodne unavenej, tak me dokaze tak na 30 min nakopnout, ale zahy jsem jeste vice unaveny + nevolnost, nechut k jidlu

mosoj

Už jsi vyděl správnou kávu rozpouštět ?. Káva se vyluhuje, extrahuje atp.

krftwrk

Tomuhle ja moc nerozumim, ale myslel jsem to tak, ze prasek z rozpustne kavy se celej rozpusti a kdyz kavu (rozpustnou) vypiju, tak dole na hrku nezbyde zadnej bordel, jako u turka…

petra15

mowla
dekuji moc…tak zatím jen vidím, ze kazdý s tím má jiné zkusenosti, ale 3 pullitry kafe ? s kofejnem ? nebo myslís nejaké meltové ?

anonym

Petro – samozřejmě, že kofeinové…
;-D
100% robustu, arabice nemůžu ´přijít´ na chuť.

petra15

mosoj
takze ty uz to pijes jen ze setrvacnosti a ten úcinek uz neznás ?

mosoj

Ne káva mně chutná. To je také pocit ne.

petra15

no 48 let je uz dobrá praxe…já s tím mám praxi 48 minut a nikomu bych to nedoporucovala:-)xD
a jak je to pak zdravotne ? preci se vsude varuje:-)

petra15

no kourení – to je uz úplný svinstvo…xD

petra15

Drap
Dekuji, ale toto taky vím, já bych ráda vedela od pijáku kávy, jak na ne pusobí kofejn – jak se ten úcinek pozná:-)

petra15

pardon, ta odp. byla na Badisko

badisko

no jak se to pozna …:D to proste poznas jsi nabuzena zacne ti vic pracovat telo a mozek …kdyz to prezenes muze se dostavit stav opacny tedy unava …nekdy neprijemny pocit uskosti …

petra15

jestli te s tím dál neobtezuju – neumím si to predstavit…jak víc pracovat mozek a telo ? v cem ?

badisko

Doda ti to energii a lepe se premysli ..... hele vyzkousej si to tohle nejak nema cenu rozebirat je to jako by jsi chtela slepci vysvetlit co je to zluta barva …

petra15

krftwrk
prosím presneji – jak ten kofejn pusobí:-)
energicáky nepiji a neznám

cochee

Pokud opravdu to, co ti v kávě dělá nedobře, je ten kofein, tak ty ED ani nezkoušej, v jedné klasické 1/4litrovce je cca tolik kofeinu jako v jedné kávě.

krftwrk

No nejsi tak unavena, ale kazdy to muze mit jinak. Na me vetsinou pusobi tak na 30 minut, ale potom jsem vetsinou jeste vice unaveny a nesoustredeny nez pred tim, co jsem se napil..

Jinak ja piju energitaky jen proto, ze mi chutnaj, ne kvuli ucinku.