javorkovam

Jak se připravuje bílá káva?

Dobrý den, poradíte mi prosím, jak se připravuje bílá káva? Mám koupenou meltu v sáčcích. Moc děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Já sáček s meltou povařím, káva je chutnější. Pak do ní naliju trochu mléka (někdo dává studené, já vlažné) podle toho, jak chci mít kávu bílou. Jindy přidávám do uvařené melty smetanu do kávy.

V návodu je napsané, že stačí sáček spařit, ale káva je slabší.

Další odpovědi
elektrikář

Jako dítě jsme jí vařil musí se to hlídat utíká to. Přidávali jme do ní tablety cikorky Karo to bylo z čekanky a občas tam máma přidala trochu pravé kávy.Ředilo se to svařeným mlékem.Dědeček jí mněl vždy velkou konev na kachlových kamnech, neslazenou chodil na ní celý den když mněl žíteň.
Doplňuji:
Melta je vlastně kávová náhražka, Dřív se prodávalo také pražené žito a míchalo se to.
a ta cikorka.

janek66

Jak je uvedeno výše bílá káva se opravdu připravuje z melty a mléka kterého přidáme podle chuti.Z vlastní zkušenosti bych doporučil instantní meltu,je chutnější,rychlejší na přípravu a není o moc dražší.Černá káva s mlékem NENÍ bílá káva ale KÁVA S MLÉKEM.
Bílá káva je melta s mlékem,kolega nade mnou asi nikdy nebyl v nemocnici nebo třeba lázních kde je bílá káva pravidelnou součástí jídelníčku a jedná se o meltu s mlékem.http://www­.galeriebueno­.cz/bila-kava.html?PHPSES­SID=0g8hkcu9f8be­lon7l7j9tv0u73
MELTA JE KÁVOVINA,jak je psáno na obalu,v Polsku píšou „rozpuszcalna kawa zbožova,nebo cafea instant de cereale v Rumunsku“.A odtud se požívá název bílá káva,kterou pili pravidelně naši předci k snídani i večeři.V té době byla zrnková káva drahá a pila se jen vyjímečně,hlavně v „lepších rodinách“.

hanulka11

Myslím,že nic jednoduššího není. Jednak máte návod na krabičce a prostě zalijte vařící vodou a nechte vylouhovat v kastrůlku po pár minutách vyjměte sáček s meltou a zalijte takovým množstvím mléka/studeného či teplého/jak chcete mít kávu silnou. Popř.osladíte. Je výborná také mi moc chutná.

mojitek

z melty se da udelat zas jen melta ,kava nikoliv.
Jinak mate to napsane na saccich

janek66 : :o) jakakoliv kava musi mit zaklad v kave a nikoliv v melte. Melta neni kava.
Bila kava je kava s vetsim obsahem mleka (a je jiz finalne upravena)nez kava s mlekem kde se mleko dava ..zvlast a host si dle uvazeni dochuti.
Jinak kazdy narod si upravy kav nazyva po svem.

To,ze v laznich nebo v nemocnicich vyrabeji kavu z melty nemeni nic na tom ze to kava stale neni 😉

lindicka4478

Mně zase přijde že v dnešní době se už i taková zrnková káva dá sehnat za celkem fajn cenu. Kde jsou ty doby kdy jsme si kávu mohli dávat jen a pouze ve specializovaných kavárnách. Dnes se trh internalizoval a je to všechno takové jednodušší, naštěstí.