Pijete a máte rádi někdo meltu?

Ještě se tu někdo najde,kdo meltu pije?
Mj.Je zdravá,přikládám zde odkaz,kde v poznámce se dá leccos zajímavého o meltě dočíst.
http://www.to­precepty.cz/re­cept/16910-melta-%E2%80%93-napoj-nejen-k-snidani/
Díky všem za odpovědí.

Nejlepší odpověď
annas

Meltu jsem mívala ráda. V létě jsem pila studenou, zahnala výborně žízeň.

Dokonce jsem našla kdysi recept a dietní dušené maso jsem připravovala na meltě.

Nevím, zda se ještě melta prodává. Ve zdravé výživě mně doporučili meltu porcovanou, ale nesrovnatelné .Vůbec mně nechutnala, stejně jako kávovina Karo nebo Vita káva.

Doplňuji:
Samozřejmě patří Caro. Vyzkouším recept od Agnety a když káva zachutná, začnu ji znova pít.

Další odpovědi
johana 56

Meltu mám ráda a piju každé ráno /s mlékem/.
Po prapra babičce mám kameninový džbánek,ve kterém je celé léto scezená,neslazená černá jako výborné osvěžení.

quentos

Tak to už je hodně dlouho, naposledy asi ve čtrnácti letech… ale odkaz navnadil, třeba se k ní někdy vrátím. Už jsem o ní ale dlouho ani nikde neslyšel…

JájsemRaibek

Ano chutná mi a občas si ji dám. Z mlékem a jako jediné kafe (náhražka kávy) ji i sladím.

Drap

Nemám meltu rád. Za mého mládí se pila ještě poměrně často. Pobyt na vojně, mi ji uplně znechutil.

Agneta

No samozřejmě! Do studeného mléka, promixovat v mixáči:D

nebo místo melty kakao: 2 lžičky + 1 lžičku sladkého kakaa (Nesquik a pod.)
nebo lžičku bezkofejnové instantní kávy:D

Doplňuji:
Na trhu jsou různé „melty“, já kupuji Caro:D

VerThi

Ano, je to něco, jako by jste pili kafe. Ale, akorát je to bez kofeinu:)

Luxx

když mám večer chuť na kafe, tak si udělám Caro a do něho mlíko a cukr stejně jak si to dávám do kafe.. když piju večer kafe, tak se mi blbě usíná
teď mi Caro dochází a mám místo něho koupenou instantní Meltu, snad bude dobrá
http://letaky­.akcednes.cz/_da­ta/images/vyrob­ky/1140-melta-top-200g-v-akci.jpg

cochee

Já jako děcko u babičky Vitakávu. Melta mi nechutnala. Teď už ne, ostatně ani nevím, je-li k dostání v obchodech, kam chodím na nákupy.

ReHu

JJ, piju a pochutnávám si. S mlékem.
Jen mě moc nebaví příprava, proto dělám najednou litr.
V létě je výtečná,

anonym

Melta se ještě normálně prodává.

anonym

Dnes ji měli v Lídlu,je retro tejden.