Jak se přihlásit k vyšetření a následné operaci?

Před necelým rokem mi zjistili zúžování vývodu ze žaludku. Při operaci tumoru řezali slinivku, žaludek, přidali nějakou trubku. Prostě to funguje až na to neustálé zmenšování průchodu. Na interně mi řekl lékař, asi operace, ale až budou další výsledky. Po propuštění je ticho. Žádná vyšetření a co bude. Pravděpodobně po úplném uzavření bude vrmol, zhroutím se hlady nebo, a to je pravděpodobnější, dehydratací. Lékaři budou remcat, že jsem nepřišel dřív, ale oni o tom vědí.

Nejlepší odpověď
badisko

Cesilko uz se to zde resilo mockrat …Ze zakona mas narok jit k jinemu lekari na konzultaci …ten by ti doporucil schudne reseni ..popripade zazadal o tvou zdravotni dokumentaci a udelal ti dalsi vysetreni pak te navrhl na operaci pokud by byla potreba …:
Doplňuji:
Samozdrejme konzultace je zdarma a dalsi ukony budou hrazeny ukonom doktoru a ten je preda tve zdravotni pojistovne nebo si budes muset priplatit tohle se posuzuje individualne u kazdeho pacienta …

Další odpovědi
anonym

Lékaři „o tom vědí“?
Houbeles – doktoři mají tolik pacošů, že nejsou schopni si je pamatovat (jóóó, kdybys byl hezoučká baba, možná by si dochtor vzpoměl… 😉 )…
Takže se prostě přihlaš a dalších vyšetření a řešení se dožaduj – koneckonců jde ´jen´ o tvé zdraví, ne?
😉

anonym

Proč to neřešíš přímo s dotyčným lékařem?na základě výsledků,jak sám popisuješ.Ten by snad měl vydět bližší informace o tvém zdravotním stavu.
Přeju ti hodně zdraví…
Jugar
Doplňuji:
opravuji:Ten by snad měl vědět bližší informace ......

da ny

Toto by měl pravidelně sledovat a posoudit lékař, , pravděpodobně gastroenterolog při vyšetření.
Po operaci Vás zřejmě sledují? Já jsem požádala primáře chirurgie trávicího traktu FN, zda smím dojíždět na kontroly na jejich odd., protože lékaři v místě bydliště již nevěřím… Kontroly v 1. roce po operaci proběhly aso 4, nyní jezdím 1× za rok.
Při potížích mám napsat e-mmail nebo zavolat, při akutních přijet bez objednání.
Mám po operaci zúžený průchod od jícnu ke střevu (musím mít každičké sousto perfektně pomělněné (žaludek to za mne nedokončí) a pokud to neudělám dojde k prekérní situaci. Trubičku nemám, rozšířit průchod by šlo postupně nafukováním balónku, ovšem na několik pobytů v nemocnici..
Nebojte so hladu a dehydrataci Vás dobří lékaři nenechají! Vyhledejte takové.
Je několik řešení, jak z té šlamastiky, pokud selže to, co nyní funguje :)
Dá se velmi dobře žít např. i bez žaludku (jícen je napojen na střevo), vím o lidech, kteří přežívali 30 a více let. Mně chybí 4. rok. Musím permanentně baštit celý den (někdy i v noci), doplňovat stravu Nutridrinkem s proteinem (jsem schopná požít pouze jedinou příchuť z mnoha :(). Takoví lidé jsou velmi štíhlí…
Praktický lékař může napsat žádanku k vyšetření.
Chtělo by to možná specializované pracoviště (chirurgii trávíícího traktu), tam se můžete obj. na gastro vyšetření se žádankou i od praktického lékaře. Vezměte s sebou ofocenou propouštěcí pooperační lékařskou zprávu či další nálezy.
Jsem z Karlovarského kraje, spádová oblast pro nás je Plzeň (FN Lochotín ) nebo PHA.
Přeji pevné zdraví a hodně štěstí 🙂

ivzez

Česílko, obraťte se na svou zdravotní pojišťovnu,
ta Vám zdarma doporučí lékaře ke konzultaci.
Konzultaci uhradí pojišťovna,
Vy uhradíte jenom 30Kč regulační poplatek.

Přeji brzké žlepšení/uzdravení!