_Lucka_

Mohu s žádankou od praktického lékaře na oddělení do nemocnice?

Dostala jsem od PL na poliklinice žádanku na SONO. Můj stav se přes noc zhoršil. Je možné jít do nemocnice na toto oddělení? Resp. vezmou mě někde na sono v Praze během tohoto víkendu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Na urgentním příjmu každé nemocnice. Budeš ale dlouho čekat. Přednost mají pacienti přivezení RZ.

Další odpovědi
da ny

SONO bývá součástí, při RTG oddělení. Pro pacienty na objednání obvykle jako v ambulantním, ranním provozu, ve všední dny..
Vy to můžete řešit, jak píše mosoj.
Lékař pak sám zváží, zda Vás pošle jako statim na sonografické vyšetžení.
Je to pravděpodobné, zvláště, když mu sdělíte, že máte žádanku na sono nebo jste již objednaná.
Musíte přes urgent, v menších nemocnicích na pohotovost.