Kepler

Jak se Pražákům líbí název Lítačka?

Myslím tu náhradu za Opencard. Cituji: lítačka je i nespisovný název pro průjem. A teď si představte, že všichni v Praze budeme mít lítačku.
http://www.no­vinky.cz/zena/styl/3956­50-expertka-na-cestinu-marketa-pravdova-ryze-ceskych-slov-je-pomerne-malo.html

Nejlepší odpověď
zzzzz

Tam nejde o název, ale o cenu. Je zvláštní, že za tu „bémovku“ nikdo nenosí tepláky:-(

Další odpovědi
Dochy

Já s tím názvem problém nemám. Nevím jak mezi Pražákama, ale mezi studentstvem je lítačka zaběhlej název už minimálně 15 let. Lítačka jako průjem… tak to snad slyším prvně. Běhavka, hnačka, sra… (tohle už ale významově trochu pokulhává) ale nikdy lítačka.

Drap

Zřejmě líbí, když si takový název vybrali.

anonym

Lítačka se nikomu nelíbila, zvlášť těm, co byli na vojně!

sesednizkola

Me se to teda vubec nelibi. Je to vyraz v Praze nepouzivany snad nikym a celkove se to vubec nehodi. Vubec nechapu, proc za ty penize radsi nenechaji Bemovku dalsuch deset let. Je to trapne a doufam, ze to skonci co nejdrive. A jestli ti nebude fungovat jako karricka do knihovny tak je to uplne blbe.

Dochy

sesednizkola: Predpokladam, ze ji „Bémovku“ nechat nemůžou, protože název bude určitě chráněnej a svázanej se společností, které by se s velkou pravděpodobností museli platit docela šílené prachy.

Kepler

No právě, oni si to slovo nevybrali, to ta firma. Původně to slovo pražáci ani moc neznali.