Kešař

Jak se pozná nepokrokový občan současné doby? Je to prostý zpátečník, nebo uvědomělý člověk?

Pokrokáři se svým jednáním předhánějí, kdo je více progresivnější a probuzený. Žel, tento trend skrz určité politické strany proudí do Evropy ze zámoří, a to postupným tempem. Pak je mlčící skupina, kterou to nezajímá, tiše souhlasí, nebo tiše nesouhlasí. Kdo jsou ti, kteří nesouhlasí a proč nejsou slyšet?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Je tu hlavně problém s pojmy. Západ a hlavně USA asi zaměňují progres s regresí nebo spíš rovnou degenerací. Každou zvrhlost, nemorálnost, nepřirozenost, nelogičnost i anarchistické rovnotářství a svobody, označují jako progresivní. Kdokoli nesouhlasí s jejich fanatickými hnutími a tímto politicky progresivistickým trendem, dostane nálepku zpátečnický a omezený člověk.

Avšak nelze lidi dělit a soudit jen na základě toho zda jsou pokrokoví nebo zpátečničtí. Dá se na to dívat s vécero úhlů, chápat se dá obojí různě (pozitivně i negativně) s ohledem na situaci a to, k čemu se váží. Pokud jde o to západní/americké chápání „pokroku“ a „zpátečnictví“ (především v oblasi politicko-kulturní, kde dominuje liberalismus), tak na to se dá dívat veskrze negativně. Protože jak jsem psal, tak ty pojmy zaměňují. Jsou schopni každou zvrhlost lidstva, společnosti, prosazování destrukce, přepisování pravdy, historie, cenzuru a nesprávnost, nazvat „pokrokem“.

Další odpovědi
zjentek

Nepokrokový občan láskyplně pečuje o svůj kus země/půdy, o zvířata, přírodu, zeleninu, rostlinstvo. Pokrokový občan naopak vidí svět pouze v podobě virtuální. Jako svou budoucnost vnímá počítače, AI a jejich technologie. Z tohoto modelu jasně plyne budoucnost, ve které zeleň a zvířata existují výhradně coby projekce/hologramy. Akvárko na monitoru či reklamním banneru jsou prvními směšnými krůčky.

Ametyst

Nepokrokový občan je konzervativní, a neboří hloupě a za každou cenu to, co funguje a vždycky fungovalo. Také tomu ničení a boření netleská, a obvykle se na to ani nemůže dívat. Konání typu “čím hůř, tím líp” je mu cizí a odporné.

da ny

Těžko.
Obojí je možné a nejen to.....
Společnost „musí být“ rozdělená, takové se lépe vládne.
Síly musí být vyrovnané (rovnováha je základem, důležitá). To „ví“ i příznivci „Hvězdných válek“. „Dobro vítězí“ v pohádkách(a ne ve všech).
Kdo mlčí, souhlasí… 😉 Nebo váhá, vyčkává, je nejistý, bojí se ztrát (nejistoty)…? Není dravec?

Ametyst

Proto sleduji dění v zámoří. Tam se všechno upeče, a prosadí do Evropy. Líbí se mi debaty prezidentských kandidátů, hlavně Vivek kdekoho dráždí.

Disraeli

Degenerace na místo regrese, protože to, co oni nazývají „pokrokem“ nejsou ani tak kroky zpět (to co se mnohdy děje a prosazuje je nevídané a ještě tu nic takového kolikrát nebylo), jako spíš úchylky, abnormality, zvrhnutí se a úpadky (člověka, společnosti a hodnot, i zdravého rozumu). Tak proto se regrese naprosto nehodí, ale degenerace je příhodné pojmenování.

Už ani obezita není nemoc 😅😂 Tohle vedle těch ostatních perliček je ještě v pohodě, ale působí to směšně. Ve světě, kde si můžeš přisvojit identitu některého zvířete nebo se za něj vyloženě považovat, kde jsou dětem propagovány LGBT a považuje se to za normální, kde se popírá existence mužství a ženství, kde existuje 100 druhů pohlaví, kde svou výchovou nutí děti, aby si sami vybrali jaké mají pohlaví (nebo bez pohlaví), orientaci nebo zda jsou vůbcec lidi; kde se ničí historická díla, kde se zakazují knihy nebo se vyškrtávají nebo přepisují „nepohodlná“ (nepokroková) slova, fráze, tvrzení (v knihách, jazyce, vědách..). Tohle všechno a mnohé další jsou pro ně pokrok. Bylo by urážkou tohle nazvat zpátečnistvím/re­gresí, to je rovnou degenerace, úpadek a zvhrnutí vývoje.

Kešař

Na umělou inteligenci kašlu. Číst, že sociálně spravedlivá společnost dle Marxe je cool mi může víte co…

Kešař

Na umělou inteligenci kašlu. Číst, že sociálně spravedlivá společnost dle Marxe je cool mi může víte co…

Kešař

Na umělou inteligenci kašlu. Číst, že sociálně spravedlivá společnost dle Marxe je cool mi může víte co…

Kešař

Na umělou inteligenci kašlu. Číst, že sociálně spravedlivá společnost dle Marxe je cool mi může víte co…