bozi

jak se postupuje v případě, když mi zaměstnavatel nenahlásí nemocenskou na OSSZ

Do 7 dnú od mé výpovědi zaměstnavatelem jsem nastoupila na nemocenskou. Nemocenský lístek jsem odevzdala zaměstnavateli.Na nemocenský lístek jsem však uvedla adresu provozovny kde jsem pracovala místo adresy zaměstnavatele. Zjistila jsem si na OSSZ, že mi tam zaměstnavatel dosud neposlal ani paragraf, který jsem čerpala na dceru před výpovědi, ani nemocenský lístek . Nemoceskou mám dosud. Je to velký problém co se týče těch adres?
Doplňuji:
Přesné detaily zní, že jsem dostala výpověd za hrubé porušení pracovní kázně,protože jsem nastoupila na paragraf a údajně jsem tím odmítla zúčastnit se inventůry.Do 7-mi dnů od převzetí výpovědi jsem nastoupila na nemocenskou. Je to doba ,kdy se nemusím hlásit na ÚP a doklad o nemocenské jsem odevzdala zaměstnavateli. Ten však dodnes tyto dokumenty neodevzdal na na OSSZ v Novém Jičíně.

Nejlepší odpověď
standa

V adresách problém nevidím…, ale doporučuji, abyste si zašla přímo na OSSZ a zde se poradila jak postupovat, protože doporučujících rad může být několik typů, ale chtělo by to znát přesné detaily vašeho ´případu´.
Doplňuji:
Určitě bych na vašem místě velmi vážně zvažoval ŽALOBU pro neplatnost výpovědi (btw. dostala jste výpověď dle § 52 a nebo okamžité zrušení prac.poměru dle § 55 ?)… no a současně zaměstnavateli napište dopis a vyzvěte jej ke splnění jeho „oznamovacích“ povinností vůči OSSZ. Zajděte si k lékaři a požádejte jej aby vám vystavil „opis“ neschopenky, který pak v kopii přiložte do toho dopisu.

Zároveň do dopisu napište, že jej v kopii zasíláte i na OSSZ.

Věřím, že pak ´neschopenku´ velmi rychle na OSSZ zašle.