leporela22

Kdo může potvrdit nemocenskou?

Dobrý den, možná moje otázka je trochu divná a pro někoho asi primitivní.
Jen se chci zeptat, brzo budu zaměstnaný ale nebudu zaměstnaný v místě bydliště. Spíše dál od místa bydliště. A moje otázka zní, co když budu nemocný a svého obvodního lékaře mám 100km daleko. Můžu jít někam na pohotovost, nebo jak toto řešit, když zatím budu ve zkušební době, tak si nebudu měnit obvodního lékaře, a potom když to třeba nevyjde tak zase někde jinde? A určitě jsou lidi co nepracují v místě kde mají obvodního lékaře + studenti.

Odpovědi
autacek

Případnou neschopenku ti vystaví ošetřující lékař a zpravidla určí, že máš zajít na kontrolu (a ukončení) ke svému obvoďákovi (resp. tomu, koho sis za svého lékaře určil a který má tvůj spis).

ivzez

Neschopenku vystaví ten lékař,
který o potřebě léčby rozhodne.
V akutním případě Vás musí ošetřit i lékař,
u kterého nejste zaregistrován.

Poradila bych jít k lékaři v místě, kde budete stonat,
protože budete docházet na kontroly. Za úvahu stojí i to,
jestli se o Vás v případě nemoci má kdo postarat.
Pokud od začátku nemoci nebudete mít vycházky,
bylo by dobré mít někoho, kdo Vám nakoupí…