Odpovedi18

Kdo může vystavit neschopenku?

Ošetřující lékař? Musím být u něj hlášený, nebo ne?

Nejlepší odpověď
Alesh

Ošetřující lékař je ten, kdo ti provádí onen zákrok apod., podle toho v jakém jsi stavu, ti ji vystaví nebo ne, je to na něm. V určitých případech to konzultuje s pacientem, když je to takové na hraně. U spousty lékařů se ani registrovat nejde, třeba když si zlomíš ruku, tak ti neschopenku dá lékař v nemocnici.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… neschopenku většinou vystavuje obvodní doktor na základě doporučení odborných a ošetřujících lékařů (vyjma hospitalizace v nemocnici, tam ji vystavuje nemocnice) …
… tak a teď jsem si chtěl najít důkaz pro má slova, a zjišťuju, že to má být prý přesně obráceně:
"Neschopenku vystavuje jakýkoliv lékař, který zjistí nemoc či stav omezující schopnost pracovat. Pokud ambulantní specialista zjistí takový zdravotní stav pacienta, který vyžaduje klidový režim, je povinen pacientovi neschopenku vystavit (tuto zákonem danou povinnost nelze delegovat na praktického lékaře). Z této povinnosti, respektive pravomoci vystavit neschopenku, jsou vyňata pouze zařízení záchranné a pohotovostní služby. Není možný stav, aby pacienta léčil ambulantní specialista a v pracovní neschopnosti ho vedl praktický lékař. " https://www.mcsal­ve.cz/kdo-vystavuje-docasnou-pracovni-neschopnost/
… jo, jo, vona holt teorie dycinky pokulháva za praxí (nebo je to obráceně) …