masenka59

Jak se bránit, když mi dá záměstnavatel výpověd?

Nejlepší odpověď
terry

Jak víš, že ti ji dá?
Z jakého důvodu ti ji dá?
Máš po zkušební době?
Smlouvu máš na dobu určitou nebo neurčitou?

Další odpovědi
Wang

Pokud ti dá zaměstnavatel výpověď řádným způsobem, tak nijak.
Pokud tvoji pozici ruší, nepodařilo se mu dát tě na jiný druh práce, dostaneš odstupné. Ve výpovědní lhůtě si sháněj práci novou. Odstupné by tě na tu dobu mělo alespoň částečně finančně zabezpečit.
Pokud jsi něco provedl: opakované (nebo hrubé) porušení pracovní kázně za poslední půlrok – musel bys dostat dvě písemná upozornění za opakované porušování prac. kázně, pak letíš na potřetí na tvrdo – bez odstupného.
Nárok na odstupné nemáš také v případě, že odcházíš na vlastní žádost nebo pokud podepíšeš (typicky snad český paskvil) „ukončení prac. poměru dohodou“.

Doplňuji:
Tu dohodu jim nepodepisuj! přišel bys tak o odstupné. Trvej na písemném oznámení důvodu pro rozvázání prac. poměru.
Pokud ti důvod odmítnou písemně sdělit s tím, že ti pracovní poměr končí k nějakému konkrétnímu datu. Před uplynutím této doby pošli doporučeně s dodejkou zaměstnavateli "Žádost o to, aby tě i nadále zaměstnával na pozici… atd., neboť jsi žádným způsobem neporušil podmínky prac. smlouvy apod.

anonym

soudem

cukrar

popření platností výpovědí žalobou k soudu.