FlAsh_7

Jak se někteří bohatí dostali ke svému bohatství?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná.

„Existují tři druhy bohatství: největší ducha, druhé těla a třetí to vnější.“
Marcus Tullius Cicero

https://citaty­.net/citaty/11883-marcus-tullius-cicero-existuji-tri-druhy-bohatstvi-nejvetsi-ducha-druh/

Uvádím v jiném pořadí.

1. Jak mohli získat majetek, tedy vnější bohatství, netuším, mohu jen spekulovat, i když znám ty, kteří k bohatství přišli poctivě.

Přečtěte si rady, jak i vy můžete zbohatnout Možná se mnozí jimi řídili.

„10 tipů, jak rychle zbohatnout: Chudoba už vám nehrozí!“

Zdroj: https://www.ex­tra.cz/10-tipu-jak-rychle-zbohatnout-chudoba-uz-vam-nehrozi

2. Bohatství ducha – dotyční mají pozitivní přístup k životu, vidí štěstí v maličkost, dělají to, co je baví, žijí s lidmi, které mají rádi a oni jeho. Vzdělávají se, nezávidí, nemusí mít to nej auto, žijí skromně atd. Věří svému srdci, svému svědomí.

3. Bohatství ducha, tedy „vnitřní tělo“ ovlivňuje i fyzické tělo. Třeba uvědomění si nutnosti pohybu, zdravě jíst – vím, co jím, udržovat hmotnost, hodně pít, především vnímat signály těla.

Staré známé – v zdravém tělem zdravý duch

Další odpovědi
DoTazatel

Furt dokola, jzs…

Myšlenkou, kterou realizovali (za pomoci práce, snahy, vytrvalosti, zlepšování se, atd).
Podnikáním, obchodováním, investováním (vyráběním, poskytováním pomoci, dohodami, budováním – rozšiřováním, dobrou organizací, iniciativou, hlavně prodejem – ať už služeb, výrobků, nápadů, nebo výhodnou koupí,… časem).

hapiky

Bylo jednou jedno bohatství a to potkalo…

Ametyst

Míří otazka do tuzemska nebo do zahraničí, kde existovaly bohaté rody od středověku a žádná komunistická totalita jim majetek neznárodnila?

zjentek

Někteří jiným jen řekli, jak mají SPRÁVNĚ žít. (;

Pepa25

Na otázku „někteří“ nemá smysl odpovídat. Pokdu vás zajímají konkrétní, tak ti to dohledejte. Např. v odkaze je 100 nejbohatších Čechů a u každého je uveden původ majetku …

Zdroj: https://miliar­dari.forbes.cz/

dubraro

Odpovím příslovím:
Za každým velkým majetkem se skrývá zločin.

DoTazatel

@dubraro není to přísloví a je pěkně na hlavu.

„Závistník žloutne a hubne, když sousedův majetek vzkvétá.“ (… a označuje ho za zločince).