zjentek

Jak se nejlépe dostat na pozici průvodčího, bez patřičného vzdělání?

Nikdy jsem péči o prostý lid nestudoval, čili mohu mít mezery, ale… Již několik týdnů sním o práci či dlouhodobé brigádě jako průvodčí, protože jsem zatoužil po obyčejném kontaktu s lidem a mám jakousi potřebu houfně se s ním setkávat. Chtěl bych lid provázet na jeho cestách, rozzářit mu dny svým střídmým, zdrženlivým úsměvem, poskytovat mu potřebné informace a jinak se starat o jeho pohodlí. Nový rok toužím prožít již s lidem. Děkuju.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Zjentku, ja uz se tesila, jaky z tebe bude velkopodnikatel, a ty chces byt pruvodcim?!
Jeden tip: znam jednu kioskarku, co prodava denni tisk, ale krome toho vsechno mozne. Navic slouzi i jako informacni centrala! Nebylo by to neco pro tebe?

Další odpovědi
Dochy

Zkus se domluvit na nějakém železničním spolku co provozuje nějakou historickou trať nebo mašinku. Tam mívají zájem o příznivce. Nicméně to znamená mít k té železnici opravdu nějaký kladný vztah a trochu se snažit.

da ny

A co kdybys dělal čtecího dědečka/strejdu v MŠ
a nebo dělal společnost lidem v domově důchodců.
Dobrovolníci chodívají na LDN, ODN.
Se štíplístkem/vlak­vedoucím, toho cestující moc nenamluví (on na to nemá čas), pokud nepožadují nějakou službu, vyhledat spoje aj.

Při nedostatku pracovních sil, je ance na zaučení všude.
1.
Nejprve absolvujete dvoutýdenní odborný kurz či konzultace, kde se dozvíte všechny informace, které budete potřebovat.
2.
Abyste propojili všechnu teorii také s praxí, čekají vás následně tzv. výcvikové směny. Přímo ve vlaku si tak pod dohledem zkušeného kolegy vše vyzkoušíte.
3.
Až budete připraveni, absolvujete Odbornou zkoušku, která je pro samostatný výkon práce nezbytná.
4.
Po úspěšném absolvování zkoušky vás čekají tzv. výcvikové směny, při kterých se seznámíte se svým konkrétním pracovištěm, tratěmi a turnusy. A poté můžete vyrazit do terénu.
https://www.cd­.cz/kariera/vlak­vedouci

elkon

Chudáci cestující…pokud budou muset poslouchat ty tvé hovadiny…ale možná tě někdo pošle do těch správných mezí.

zjentek

Cappuccko jj tak to by bylo PŘESNĚ pro mě!

zjentek

Elkone, ty si nedokážeš vážit, to je o tobě celé.

zjentek

Dochy to ne to nechci, já toužím po kontaktu s lidem ve své přirozenosti, ne nějak zaměřeným na cosi konkrétního či momentálně natěšeným na nějakou na zábavu, atrakci, chvilkové aktivity, potěšení a podobně… To by se mi nelíbilo. Děkuju.

Dochy

Tak asi neporadím. Mám za to, že u ČD procházejí průvodčí minimálně několikatýdením výcvikem – nejsem si jist, jestli musí mít nějaké extra vzdělání. Ale možná u jiných dopravců, kde jsou průvodčí spíše stevardkami.....