Usoman

Jak se nazývá přesný opak Pražské kavárny?

Jak se říká (kromě urážlivých obyčejných nálepek jako „xenofobové“, „rasisté“ / nebo vlastních „vlastenci“ ) názorové skupině, která je názorově v konfliktu s tzv. Pražskou kavárnou? Tato skupina nemá zřejmě přesně stanovené jméno, pokud vím. Avšak někde jsem viděl název Česká hospoda a ten se mě osobně zamlouvá.

Máte o tom nějaké informace? V USA jsou Republikáni X Demokraté. Tady je společnost také silně rozdělená. Ovšem chybí název jedné skupiny. Pražská kavárna X ..... .

Nejlepší odpověď
ivzez

Já jsem četla obrat „venkovská hospoda“,
ale podle mne to není přesné.

Opakem Pražské kavárny jsou lidé používající zdravý rozum.
___

Ke Kryšpínově odpovědi:
Zeman národ nerozdělil, protože to není v silách žádného prezidenta.
Národ se rozděluje sám → přesněji rozdělují se lidé,
kdy se lidé s určitým názorem vymezují vůči všem ostatním.

V silách prezidenta není ani sjednocení rozděleného národa.

Další odpovědi
metro

Brněnská čajovna. 🙂

Kryšpín

Těžko nazvat, národ rozdělil Zeman, až tam bude Drahoš, nebo Horáček, tak možná národ potáhne za jeden provaz