huxa

Jak se naučit základy cizího jazyku, který vám vyloženě nepasuje?

Pro mnohé lidi v Česku tomu může být Němčina či Ruština-v obou jsou speciální znaky, v Němčině jsou prapodivné slovíčka a oba jazyky máme díky historii trošku zhnusené, oproti například Italštině, Čínštině či víceméně i Angličtině.
Jak se takové jazyky učit, pokud vážně musíte je umět?

Nejlepší odpověď
anonym

Znám mnoho lidí, kteří bez znalosti jazyku dané země vycestovali a za pár měsíců či let se jazyk naučili. Chce to komunikovat !

Další odpovědi
led

Je to ťažké, ale človek dokáže prekonať aj sám seba.
Najlepšia je prax. Rozprávať a písať v danej reči, žiť, pracovať v štáte, ktorý používa tento jazyk (najlepšie bez možnosti komunikovať niektorým z už ovládaných jazykov čeština,…)

petra15

Prosimte jak muzes o jazycich takto mluvit? Kazdy narod ma vlastni kulturu, ktera je pro ty "mimo"uz sama o sobe zajimava. Jazyky jsou ale spise neco pro divky…Kdyz ti nepasuji, tak to nema cenu…musis se soustredit na neco jineho…:) A takova cinstina----zkousela jsem…ale bylo to opravdu moc…a ze jazyky delam rada…ne, ze by to neslo, ale stalo by me to cas, ktery nemam…:) Mas-li deti(nebo budes mit)tak je musis dat na jazyky uz v 6ti letech, a hned dva najednou, v tom veku to vyborne jde…:)

rigormortis

Naučit se prvních 100 nejpoužíva­nějších slov jazyka, to je více jak polovina mluvení.

Kelt

Jazyk se nejlépe naučíš tak, že budeš mít silnou motivaci. Například tam chceš jet, chceš si z někým dopisovat, komunikovat, proto tě to láká a na druhou stranu se nevzdáš, aby si o tobě někdo něco špatného nemyslel. Prostředků máš hodně, knihy, kursy, jsou nějaké programy v televizi, na internetu je you tube s ukázkami. Každopádně tě studium jazyka obohatí. Nikdy nebudeš umět ten jazyk tak, jako rodilý mluvčí, leda bys to měl jako druhý jazyk.
Když nic nepomáhá, tak si řekni. Copak jsem takový blbec, že se nedokážu naučit ani pitomou ..... .?

led

Vnímať zrakom – čítať v cudzom jazyku, najprv so slovníkom, neskôr už bez neho,
Vnímať sluchom – sledovať reč, rozhlas, televíziu, filmy v originále
Skladať si videné a počuté do jedného celku – tj najlepšie je čítať knihu a súčasne počúvať jej audio verziu.