zjentek

Jak se naučit přirozenému úsměvu a taky smíchu?

Dá se to třeba nějak natrénovat? A kde a jak se správně smát?

Všiml jsem si, že úsměv a smích jsou společenským měřítkem a vůbec přitom nejde o to, co člověka rozesmálo.

Myslím, že úsměv se smíchem nějak souvisí a když člověk neví jak správně na jedno či druhé, přichází o obojí.
Příklad: Člověk má od přírody pěkný, přirozený úsměv, třeba až do dospělosti, jenže později většinu dne tráví v práci mezi ostatními přidavači, dlaždiči, betonáři, zedníky, přidrž cihlami a tam se přirozeně bojí, nebo stydí ho ukazovat. Vlastně zde přijde s úsměvem do styku velmi zřídka, úsměv na člověka v tomto prostředí sám jaksi přirozeně vlastně nepřichází a když už z nějakého důvodu ano, zaručeně se to stane ve chvíli, kdy všem ostatním nepřijde úsměvné vůbec nic. No a naopak, když se v tomto prostředí kolektivně propadá smíchu, tak pro změnu vtipné nepřijde nic normálnímu člověku. Takže člověk svůj úsměv (vlastně i smích) často raději maskuje, aby nedostal třeba rovnou přes držku, že jo… už tak dost, že se při „kolektivním“ smíchu do smíchu vlastně nutí, aby taky nějakou nenafasoval. Časem o svůj krásný úsměv od přírody přijde. A tak bych mohl pokračovat v dalších a dalších příkladech, jak se odnaučit přirozenému úsměvu.
Takže, jak to někteří lidé dělají, že i ve společnosti vypadají, že se usmívají či smějí přirozeně a přesně vědí, proč a čemu? Děkuji.

Odpovědi
jsemjá

Když se usmíváš, namaháš mnohem méně svalů. Také to přináší radost a budeš se lidem víc líbit.

Kelt

Úsměv a smích vytváří stav, kdy je ti lépe, máš více energie, jsi odolnější, snadněji vše zvládáš a přecházíš poznámky, které tě jindy vytočí. Mám tady v pokoji 5 letého vnuka. Ten se směje pořád, raduje se z každého obrázku, skáče, je veselý a milý. A já si mohu přečíst vtip, podívat se na film, ale smát se nebudu. Jako by ta chuť se smát už vyprchala. Ale přitom jsem četl, že stačí minuta smíchu denně a prodlužuješ si život. Ostatně jeden člověk se díky smíchu vyléčil, přestože ho všichni odepisovali, že měl nevyléčitelnou nemoc .

elkon

To není potřeba se učit, je to přirozená věc. Strojený úsměv se hned pozná.

zjentek

„Ostatně jeden člověk se díky smíchu vyléčil, přestože ho všichni odepisovali, že měl nevyléčitelnou nemoc .“ Kelte, zdroj by nebyl?