plebs

Jak se měří pocitová teplota?

Na př. v paneláku 20 stupňů C mám pocit příjemný ze všech stran jsou sousedi, ve srubu se dvacet stupňů projevuje jinak a u příbuzných chalupa kámen cihla z doby tatíčka Masaryka je při uvedených stupních možné vegetovat pouze ve svetru jak doporučuje Markéta.

Nejlepší odpověď
Emefej

Pocitová teplota není fyzikální veličina, tudíž se nijak neměří. Počítá se.

Další odpovědi
marci1

Počítá se. V Evropě nejužívanější je tzv. „Kanadský standard“, který počítá pocitovou teplotu podle vzorce: viz odkaz …
kde T teplota vzduchu (°C) a v rychlost větru (km/h) ve výšce 10 metrů nad zemí. 🙂
https://hvezdar­naub.cz/co-je-pocitova-teplota/

Drap

Neměří se, odhaduje se pocitem. Je to údaj ničím nepodložený a každý ho může vnímat jinak.

Filip84

To, co Ty popisuješ, není pocitová teplota, ale Tvůj subjektivní pocit tepelné pohody. To jsou dvě, diametrálně odlišné, věci.

Je to to samé, jako jídlo uvařené podle „normovačky“: ber, že je to přesně podle normovačky, tam máš i sůl, koření, všecko a ber, že opravdu máš lékárnickou váhu, a tak přesně to všecko navážíš. To neznamená, že mi to bude chutnat. S největší pravděpodobností nebude, bude to „nemocniční“, „jak ze školky“, a navíc, u většiny jídel ty technologické postupy z receptur teplých pokrmů jsou přizpůsobené možnostem padesátých let, postpřídělovému systému, všeobecnému nedostatku. V té době to bylo „hurá!“, dneska je to Schlichte. Ale podle „normy“! 🙂

Tohle je to samé. Tobě může být horko, druhému zima. Neexistuje nějaká universální pohodová teplota.

P. S. Co to pořád máte s tím „tatíčkem Masarykem“? Vždyť to byl odsouzený vlastizrádce, anglický špion, a ta třicátá léta rozhodně nebyla tak idyllická doba, jak si jí lakujete na růžovo. Nelíbilo by se vám v ní. Stávky, střílení do demonstrantů, většina lidí vycházela tak – tak, spousta dřela bídu s nouzí. Ona ta Velkoněmecká říše a WWII nevznikla jenom tak, z plaisiru.

zjentek

Tak třeba počítat mou pocitovou teplotu aktuálně Markéta nebo pan Rakušan z vnitra pak hybnou pákou výpočtu jsou tři rychlíky v podobě pěsti mířící směrem od objektu měření rovnou do kulí ať už onoho či Markéty 🤷‍♂️

elkon

Pocitová teplota závisí na vlhkosti vzduchu. Proto se ti jinak jeví v budově a jinak venku.

zjentek

Filip, střílení do demonstrantů??? Demonstruj 🤷‍♂️