M.a.j.k.e.e.

O kolik stupňů je více na sluníčku než ve stínu?

Odpovědi
mikee.nikee

To se pořád mění záleží na ostatních okolnostech :)

anonym

Na to je jednoduchá odpověď.Jeden teploměr dej na přímé slunce, druhý do stínu a uvidíš.
To je jeden případ a a druhý je ten, kdy tu teplotu měříš.Jiná teplota je ráno když slunce vychází, jiná v poledne a jiná večer když slunce zapadá.
Já jsem to měřil v poledne a rozdíl jsem měl 35 stupňů.

huxa

Právě toto je důvod, proč se uvádí a měří vždy teplota ve stínu. Teplota na slunci ti téměř nic neřekne, jen to, že je buď horko, nebo zima. Záleží při měření na slunci také na druhu teploměru, Šel jsem se kvůli tobě podívat ven na náš rtuťový teploměr ve stínu-je na něm 33 stupňů, bohužel, máme také digitální teploměr a na ten nám praží slunce, teď je na něm 35,5 stupňů. Snad jsem ti podal lepší odpověď než ti přede mnou :)

Dochy

Nelze změřit. Musel bys definovat jakým teploměrem měříš a s jakým sklonem vůči slunci. Pak i na stavu počasí a denní době. A také zda s tím teploměrem stojíš nad trávníkem, nebo nad rozpálenou asfaltkou.
Pamatuji jednu pěknou reportáž o počasí… reportérka a někdo z měřící stanice:
„Jakou jste dnes naměřili teplotu“
„Dnes jsme naměřili rekordní teplotu xx st.C“
„A to je na slunci nebo ve stínu?“
„To je teplota vzduchu“
„Aha… A tu jste měřili na slunci nebo ve stínu?“
„Měřili jsme teplotu vzduchu“

Samozřejmě, že běžným teploměrem naměříš na slunci vyšší teplotu než ve stínu, ale pokud není vyložené bezvětří, tak stínem i pod sluncem se prohání pořád ten samý vzduch… A ten rozdíl teplot je zejména právě ohřevem teploměřu přímo slunečním zářením – takže chyba měření z důvodu použití nesprávného postupu.
Doplňuji:
Pardon… chybí „Pak ZÁLEŽÍ i na…“

lamforest

Si změř ty kedlubno!!!!