Avatar uživatele
Kepler

Jak se mám zachovat k dobrému známému, když je to řidičský antitalent?

Je sice jen o rok mladší než já, jinak dobrý chlap, ale teprve teď si pořídil auto a vozí mě do práce a zpět. Je to neuvěřitelný zmatkař, někdy si ani neuvědomuje, kde právě je a kam by měl jet. Každá cesta do práce je dobrodružství a začínám mít strach. Zatím si během půl roku jen lehce naboural zadek a ulomil zpětné zrcátko během parkování. Sedím na sedadle spolujezdce a dělám mu druhé oči.

Prosím soustřeďte se na otázku. Mám mu do řízení a navigaci kecat, nebo ne? Co když ho znervózním a pak se chová jako debil?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, ivzez, briketka10, jirka F, aliendrone před 1909 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Co by jinak šlo?

  1. Přesedni na sedadlo za řidičem.
  2. Za jízdy mu do toho NIKDY nekecat, jen ho ještě víc vystresuješ (nejspíš i tak toho má plné čočky), vlastně ho vůbec nerozptyluj kecáním a pokud bude chtít sám, tak odpovídej stručně, nejlépe jednoslovně a vždy směrem k ukonční konverzace – počkej si až po jízdě, pak to na něj v pohodě CITLIVĚ vybal > „Tywoe dík, že nemusím k holiči, díky tobě mi hrůzou vypadaly vlasy samy od sebe!“ nebo „Neotevřeme si "zážitkovou agenturu“ – ty budeš řídit, já kasírovat? Spokojenost klientů a jejich nezpomenutelný zážitek předem zaručeny!" atp. povzbudivě motivovat k lepším výkonům. ;)

On se to ČASEM naučí, stačí mít jen trochu štěstí, abyste se toho dožili! ;) :D :D

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jan Kunčar

Co by jinak šlo?

Totéž, co říká ivzez: kondiční jízdy v autoškole se zkušeným a klidným instruktorem, jet s nimi a po skončené lekci kamaráda pochválit. Nebo vyjet na odlehlou polní cestu a cvičit a cvičit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Co by jinak šlo?

Jak moc dobrý známý to je?
Co mu věnovat (předplatit) pár kondičních jízd v autoškole?
Od Vás by rady nemusel přijmout s pochopením…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Co by jinak šlo?

Zachovej se jako moje navigace. Když jsem s ní naposledy jel najednou zvolala „po pěti stech metrech zastav, já vystupuji“.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Co by jinak šlo?

Netuším jaký přesně máte vztah a jaké povahy… Občas poradit, doporučit… bys snad mohl. Jasně, když to přeženeš bude to špatně… Ale kdo neudělal chybu když začínal?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mp2

Co by jinak šlo?

Během cesty se s ním moc nebav, ať nemusi přemyslet.
Jezděte furt stejnou trasu…

Já jezdil autem trasu do práce po dálnici. Sám, 70km .. Já tam neměl žadne křižovatky, měsične sem najel asi 7000km+asi 2000 po měste..
Ale nedokažu dat radu nekomu, kdo se to ve meste uci a najede za den 10km..

Ať jezdi stejne trasy, nenervovat ho, neopakovat mu ty same rady furt dokola.
Poraď mu ať to jednou jede pomalu..
Pokud tam jsou někde stopky, najdi jinou trasu..
Druhé oči mu nenapadne delej, ať neskonci v kriminale..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

ivez: znám ho si 5 let, je to vzájemně výhodná spolupráce. Já pomáhám jemu a on mně taky a bez výhrad. Jenom nevím, jak se dál chovat, aby si neublížil. případně i mně.

před 1909 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

A jak dlouho řídí?
Napadlo mne, že nějakou dobu trvá, než se člověk „zajezdí“… a to,
co by od Vás mohl vnímat jako kritiku, by od lektora vzal spíš.

před 1909 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No je o tom, že řidičské zkušenosti právě nemá.

před 1909 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To ho mám opravdu vzít na letiště ať se cvičí v tecnice jízdy? O tom to není. Ten kámoš ani neví, kdy by měl řadit a tak ničí svou octavii s vrcholnou motorizací. To je beznadějné a je mo to moc líto.

před 1909 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek