kurec

Jak se lidé s koronavirem mohli vyléčit?

Média říkají že počet vyléčených je x a to je všechno.

Nejlepší odpověď
Edison

Nemohli se vyléčit. Léčí lékař léky. Mohli se jen uzdravit. Uzdravuje slunce, příroda… Zkrátka, jejich vlastní imunitní systém zabodoval. U těchto lidí nastává dokonce imunita. Jen se neví jak hluboká a jak dlouhá a zkoumá se možnost přenosu jejich krevní plasmy, případně samotných protilátek dalším nakaženým.

Další odpovědi
Kepler

Nevyléčili se. Přesnější výraz je, že se zotavili, překonali infekci vlastním imunitním systémem, případně za pomoci podpůrných prostředků jako jsou plicní ventilátory. Ověřený lék, který je schopen zlikvidovat covid 19 ještě neexistuje.

da ny

Snadno se uzdraví, zejména pokud je průběh chřipky lehčí.
Každý pacient s covidem nemá zápal plic.
Někteří žádné léky neužívali. Covid neznamená snrt. Chřipka (koronaviry) je nebezpečím pro
různé skupiny lidí. Tady je riziko u chronických nemocí, svou roli hraje IS..
„Těžší průběh nemoci nastává u lidí ve vyšším věku nebo u pacientů již trpících kardiovaskulárními onemocněními, diabetes, rakovinou a jinými závažnými onemocněními“. (wiki)
U některých nemocných dobře zabírá antirevmatikum, u jiného antimalarika aj.
Za „vyléčené! Lze považovat hlavně ty, kteří byli hospitalizováni.

Média se mnohdy honí za senzacemi. Přehání, hledají kauzy. Na druhé straně mohou pomáhat.

Kryšpín

Krátkodobě možná chytnou i druhou vlnu.

Edison

Doplním Keplera: Tomu se říká symptomatická léčba. Léčej se příznaky, aby organismus měl více vlastních sil vyrovnat se s nákazou, kterou nelze léčit vnějšími prostředky.