reika

Jak se jmenují tyto léky?

Dobrý den. Přečetla jsem si dnes článek https://www.praz­skypatriot.cz/le­kari-navrhuji-proplacet-lecbu-uz-i-diabetikum-s-nizsimi-hodnotami-hladiny-cukru/
Jak se jmenují léky, které by se měly užívat už při hodnotě 53 mmol/mol? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Článek je obecný, neuvádějí se konkrétní názvy léků. Je to zatím návr lékařů, , takže záleží na tom, zda to schválí pojišťovna a které druhy.

Cukrovka má různý původ. Víc se dovíte u lékaře, pokud chodíte na kontrolu. .

Další odpovědi
Edison

Obecně antidiabetika.

Více v linku:

Zdroj: http://novele­ky.cz/index.php/vni­trni-lekarstvi/109-moderni-farmakologicka-lecba-diabetes-mellitus-2-typu-2#

Jiří Bohumil

Nějak mi „neštimují“ ty jednotky. U nás uvádí naše laboratoř hodnoty v mmol/l. No a ref. meze uvádí 3,3–5,6 mmol/l.
A tuto hodnotu, i podle mé vlastní zkušenosti, hodně ovlivňuje tloušťka a životospráva.
Pokud jsem měl váhu cca 110–112 kg, tak se mi objevil „cukr“ na hodnotě až cca 7 mmol/l a lékař mi předepisoval léky na snížení.
Po zhubnutí, před cca 5-ti roky, na cca 86–87 kg a úpravě životosprávy tak, abych opět netloustl (hlavně snížení množství potravy) se mi hodnota upravila a nyní, i bez léků, mám hodnotu cca 5,3–5,5 mmol/l a léky nemusím brát žádné. A to už více jak 4 roky. Ta, ve článku uváděná hodnota 53 mmol/mol, pokud je to nějaký „násobek“ 10× tak, podle mne a naší laboratoře, zbytečně plaší.
A totéž se týkalo a projevilo i u cholesterolu. 🙂

mosoj

Jednotky jsou správně. Jedná se o hladinu tzv . Glykovaného hemoglobinu ( lidově dlouhý cukr). Tento parametr je hlavní ukazatel průběhu diabetu. Ukazuje jak se hladina glukózy pohybovala cca 6 týdnů před odběrem!! a nemá nic společného s jednorázovým měřením ráno či v průběhu dne. Do hodnot 55mmol/l se diabetes léčí klasickými antidiabetiky ( většinou metforminem). Nad 55 mmol/ se dávají speciální léky, ale protože jsou drahé většinou ti šoupnou píchání inzulinu!!